Kuvagalleria
Subaru justy osina tai kokonaisena
Myydään
250 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Vaatii korjausta
4wd subaru justy 1989 1.2L tökätty kaiteeseen viime syksynä ja sen takia keula auki nyt. Vasen eturengas painui kuskin jalkatilaa kohti. Vasen vetoakseli poikki, tukivarret vasemmalta hajalla, apurunko entinen. Moottori oli käynnissä mutta kytkin ei enää irroittanut, poljin painuu lattiaan ilman vastusta. Linja kai poikki. Leimaa vielä, mutta tuskin ajoon kannattaa enää laittaa.
Renkaat, vanteet ja etupenkit alustavasti pidän. Renkaista 3 ehjiä ihan uusia Nankang NS-2 ja vanteet kaikki 4 ehjiä aluvanteita joten varmasti arvokkaammat kuin muu auto tällä hetkellä.
Joku hakotti oikean takaoven ikkunan, varasti ratin, subaru logot, yritti murtautua takaluukkun lukosta läpi onnistumatta.
Uusia osia:
Bensakorkki juuri uusittu 50e rahteineen alkuperäinen
Moottoriöljyt ja rvs-käsittely 5tkm sitten.
Etu oikea vetari uusi n. 200km ajettu.
Sytytyspuola, johdot, pyörijän yläkerta uusia. Iridium tulpat
Vaihteistoöljyt uusittu 3tkm sisään ja rvs käsittely samalla.
Taka peräöljyt 3tkm sisään laitettu uudet, tuli vanhatkin yllättäen puhtaana ulos eli edelliset omistajat myös vaihdelleet.
Huutele osia joa tarvitset, muuten puran itselleni varastoon ja kori romuttamolle.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 27.3.2026 klo 18.50 ・ Ilmoituksen tunnus: 38816656
