Kuvagalleria
Kalevala Korun vintagekorut 4kpl
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Merkki: Kalevala
Sukupuoli: Naiset
Päämateriaali tai -kivi: Muu materiaali
Muu materiaali tai kivi: Muu materiaali
Myydään neljä pronssista Kalevalan vintagekorua pakettina. Ensimmäisestä kuvasta poiketen koruja on paketissa neljä (oikean alakulman solki on myyty ja vasemman yläkulman nilkkakoru on myös myyty):
1. Kalevala Korun pronssinen vintage Aarrekääty riipus, ketjun pituus 60cm ja sydämen mitat n. 2,8x2,8cm. Kaunis pitkä koristeellinen sydänriipus.
2. Pronssinen vintage Kalevala Korun koristeellinen kuvioitu rannekoru, jonka koko on hieman säädeltävissä. Mitat n. 5x6cm ja korun leveys leveimmästä kohdasta 1cm.
3. Viikinkiaikaiseen esikuvaan perustuva Tampereen lintu tuli Kalevala Korun mallistoon 1970-luvulla. Helan leveys 32 mm, nurja puoli kuvioimaton. Ketju ei tule mukaan. Tosi söpö vintage charm pronssista.
4. Pronssinen kaunis Kalevalan Räisälän solki vintage rintasolki. Hyvässä vintagekunnossa. Halkaisija n. 3cm.
Korut myydään settinä, yhteishinta on 30e. Nouti Turku 20700 tai postitus.
Brooch aarikka marimekko iittala kalevala pidetty vintage kultainen pronssi Heart pendant charm necklace Aarikka marimekko nilkkakoru nilkkaketju ranneketju charm riipus pendant pronssinen
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 14.4.2026 klo 23.13 ・ Ilmoituksen tunnus: 38848537
