
Kuvagalleria
Marimekko vintage mekko
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 7,75 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: L
Merkki: Marimekko
Tyyppi: Arkimekko
Väri: Keltainen
Pistaasinvihreä ja vaaleankeltainen Marimekon mekko. Kuosin nimi on Linssi. Pyöristetyt raglanhihat. Nappilista ylettyy vyötärölle. Hihansuissa myös napit. Vajaamittaiset hihat. Rintamuotolaskokset. Helmaan on lisätty pituutta niin, että käänne on avattu ja nurjalle puolelle on ommeltu siististi käänne vaaleankeltaisesta kankaasta. Pääntien kohdalla nappilistassa on kaksi jälkeenpäin kiinnitettyä metallinepparia. Kangas on tosi jämäkkää. Tässä kankaassa näkyy tosi hienosti vanha painojälki, jossa värialueet ovat osin päällekkäin.
Ikäisekseen todella siistissä kunnossa. Kuva näyttää kuin mekko olisi haalistunut keskeltä mutta haalistumaa ei ole. Ei tahroja eikä reikiä. Pesty hajusteettomasti.
Kokomerkintä 40. Kuvassa yleensä L-XL kokoa käyttävän päällä.
Mitat:
Kainalo-kainalo 52 cm.
Hihan sisäpituus 38 cm.
Olka-helma 100 cm.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 29.3.2026 klo 11.38 ・ Ilmoituksen tunnus: 39041844
