Kuvagalleria
Suuri japanilainen Oyama-nukke vitriinissä (Vintage Geisha Doll)
Myydään
175 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Myydään erittäin näyttävä ja arvokas perinteinen japanilainen Oyama-nukke (Oyama Ningyō). Tämä nukke on aito japanilainen käsityöteos, joka edustaa klassista kabuki-teatterin naishahmoa.
Nukke on poikkeuksellisen suurikokoinen ja erinomaisessa kunnossa, sillä se on säilytetty aina alkuperäisessä lasisessa suojavitriinissään.
Tiedot:
• Korkeus: Nukke n. 54 cm (vitriinin mitat korkeus 64 cm, leveys 43 cm, syvyys 38 cm).
• Valmistaja: Laatumerkintä "Ippinbi" (逸品美), joka tarkoittaa korkealaatuista mestariteosta. Mukana alkuperäinen mallietiketti (malli nro 2616).
• Kunto: Erinomainen vintage-kunto. Värit ovat säilyneet kirkkaina ja vaatteet puhtaina lasikaapin ansiosta.
Tämä on upea sisustuselementti tai arvokas lisä japanilaisen taiteen keräilijälle. Vastaavia suuria ja hyväkuntoisia laatunukkeja on harvoin tarjolla Suomessa.
Lähetän tarvittaessa lisää kuvia nukesta.
Sovittaessa nukke kulkee auton kyydissä välillä Kotka- Pohjois-Karjala (VT6).
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 1.4.2026 klo 10.34 ・ Ilmoituksen tunnus: 39199407