Kuvagalleria
Lanvin (Jeanne Lanvin Castillo) vintage silkkihuivi – harvinainen keräilykappale
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 8,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: M
Väri: Kirjava
Myynnissä upea ja harvinainen vintage Lanvin -silkkihuivi, suunnittelijana Castillo (Jeanne Lanvin). Kyseessä ei ole tavallinen huivi, vaan 1950–60-luvun design, jossa näkyy taiteellinen ja ainutlaatuinen kuvitus. Näitä ei tule usein vastaan myynnissä. Huivissa näyttävä käsin maalauksen tyylinen lintuaihe (”L’Aigle…”), joka tekee siitä todellisen katseenvangitsijan ja keräilykohteen. Kunto erittäin hyvä.
Huivissa on muutamia hyvin pieniä ja huomaamattomia käytön jälkiä / kevyitä tahroja, jotka eivät juuri erotu käytössä.
Huivia ei ole pesty, kangas on säilynyt luonnollisessa ja alkuperäisessä kunnossa. Koko noin 75 x 77 cm (klassinen carré) Tämä on täydellinen valinta sinulle, joka arvostat laatua, historiaa ja uniikkia designia.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 3.4.2026 klo 16.52 ・ Ilmoituksen tunnus: 39309428

