Kuvagalleria
Nahkainen rahi
Myydään
300 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Syvyys: 70 cm
Korkeus: 40 cm
Leveys: 70 cm
Myydään käsityönä tehty marokkolainen nahkarahi (Ethnoway malli Casablanca) tilan puutteen vuoksi. Pian rahien ostosta tuli muutto, enkä saanut raheja enää mahtumaan hyvin sisustukseen ja "säilöin" ne makkarin yhteen nurkkaan kankaan alle odottamaan käyttöönottoa (kuvien ottoa varten rahi siirretty toiseen huoneeseen). Käyttöönottoa ei ole vieläkään tullut, joten päätin nyt myydä toisen pois. Raheja on siis kaksi, voit valita kumman haluat.
Nahka on ihanan pehmeän tuntoinen, pinta on käsittelemätön joten siinä näkyy vähän sävyvivahteita ja muuta pientä, mikä antaa sille kivan luonnollisen ja vähän boheemin ilmeen. Rahi on aika raskas, mutta sen saa ns. pyörittelemällä kätevästi paikasta toiseen. Sopii tilavaan olohuoneeseen tai muuhun isoin tilaan. Rahin täyte on aika napakka, joten sen päällä voi helposti myös istua/käyttää istuimena.
Merkki: Ethnoway
Malli: Casablanca
Väri: punertavan ruskea
Mitat: 70x70x40
Täyte: kierrätetty puuvillakuitu
Ostettu Vepsäläisestä, ostohinta 449€/rahi
Tuote ei ole enää myynnissä heillä, joten tässä loistava tilaisuus saada todella laadukas ja näyttävä rahi, täysin luonnonmateriaaleista vetoketjua lukuunottamatta. ☺️
Vain haku.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 15.4.2026 klo 22.17 ・ Ilmoituksen tunnus: 39344630