Kuvagalleria
Miesten harmaa tweed irtotakki (koko n. EU 50)
Myydään
Toimitus alkaen 1,47 € + ToriDiili-palvelumaksu 3,25 €. Toimituskulut normaalisti 2,95 €.
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Väri: Harmaa
Myynnissä upea, erittäin hyvässä kunnossa oleva miesten harmaa vintage tweed irtotakki. Valmistajana kanadalainen Cricketeer, ja takki on arviolta 80-luvun lopusta.
Kaksi nappia edessä, keskihalkio takana, kaksi povitaskua, täysi sisävuoraus. Hyvin kevyet hartiatoppaukset tuovat takkiin hieman ryhtiä, olematta niin raskaat että takista tulee laatikkomainen.
Materiaali 100% neitsytvillaa. Kuosissa donegalia sekä kahta erikokoista kalanruotoa.
Takissa ei ole kokomerkintää, mutta oman kokoni sekä mittojen (alla) perusteella tämä on n. EU 50 / EU 52.
Mitat:
- Rinta: n. 55 cm
- Hartialeveys: n. 46 cm
- Vyötärö: 51 cm
- Pituus: n. 80 cm (niskaliepeen taitoksen keskeltä alahelmaan)
Puhdas ja hajuton. Ainoa kosmeettinen haitta on sisävuoressa niskan alla oleva pieni ruskea täplä (näkyy viimeisessä kuvassa).
Kaupat Toridiilillä tai kasvotusten Tampereella.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 7.4.2026 klo 15.14 ・ Ilmoituksen tunnus: 39531118
