Kuvagalleria
Harvinainen Royal Worcester Crown Ware -karahvi, n. 1920-luku
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 4,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Myydään upea ja keräilyharvinainen Royal Worcester "Crown Ware" -sarjan posliinikarahvi alkuperäisellä korkilla. Valmistettu Englannissa arviolta 1920- tai 1930-luvulla.
Karahvissa on kaunis kohokuvioitu hedelmäaiheinen koristelu, joka on käsinmaalattu. Kaulaa ja korkkia koristaa tyylikäs 22 karaatin kultaus. Pohjassa on selkeä Royal Worcester Crown Ware -leima sekä käsin kirjoitettu mallinumero.
Korkeus: noin 21 cm (korkin kanssa)
Kunto: Erittäin hyvä ikäänsä nähden. Kultaukset ovat säilyneet hyvin, ei halkeamia. (Huom: tarkista kuvista pienet ikään kuuluvat jäljet).
Alkuperä: Englanti.
Tämä on täydellinen lisä antiikin keräilijälle tai kaunis sisustuselementti klassiseen kotiin
#royalworcester #crownware #antiikki #karahvi #posliini #englantilainenposliini #keräily #sisustus #vintage #retro #1920s
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 8.4.2026 klo 0.06 ・ Ilmoituksen tunnus: 39569380