Kuvagalleria
Tissot Ballade III automaatti rannekello hacking -toiminnolla
Myydään
Toimitus alkaen 1,47 € + ToriDiili-palvelumaksu 12,75 €. Toimituskulut normaalisti 2,95 €.
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Merkki: Tissot
Sukupuoli: Unisex
Kohtuullisesti käytetty tyylikäs mutta samalla näyttävä Tissot Ballade III automaattikello. Sopii myös pukukelloksi.
Ei tarvitse vetää (mutta sitä voi myös vetää) eikä vaihtaa paristoja. Veto tulee ranteen liikkeestä kellon ollessa ranteessa. Vetoa saa aikaiseksi myös kelloa heiluttelemalla tai vetämällä. Kellossa on myös hacking -toiminto, joka pysäyttää sekuntiviisarin kun kellon nuppi vedetään ulos ajan asettamista varten. Kello käy varsin tarkasti: +- 5 s/vrk.
Kellotaulun väri on sininen, jossa hopeanväriset viisarit ja tuntimerkit. Kellotaulussa on upea "sunburst" -efekti, joka pääsee parhaiten oikeuksiinsa vasta livenä. Kellon leveys on 39.5 mm (Ilman nuppia). Kellossa kiinni vaaleanruskea nahkaranneke rei'ityksin. Kuvassa näkyvät rannekkeet tulevat mukaan kauppaan. Sininen mokkanahkainen, vaaleanruskea nahkainen nato ja kankainen kuvioitu nato.
Tissotin oma automaattikoneisto, joka näkyy takannen läpi. Uutena Ballade III mallia ei taida olla enää myynnissä. Sen suositushinta on ollut noin 640 €. Uudemman mallista Tissot Ballade -kelloa automaattikoneistolla löytyy reilun 900 €:n hintaan (Laatukellot).
Vain pieniä naarmuja, joita ei oikeastaan huomaa ellei hakemalla hae. Vain kello. Ei laatikkoa tai papereita, jotka olen heittänyt pois muuton yhteydessä.
Nouto tai postitus.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 17.4.2026 klo 19.54 ・ Ilmoituksen tunnus: 40015908