Kuvagalleria
Ray-Ban Aviator aurinkolasit, vintage
Myydään
Toimitus alkaen 1,47 € + ToriDiili-palvelumaksu 5,75 €. Toimituskulut normaalisti 2,95 €.
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Merkki: Ray-Ban
Sukupuoli: Unisex
Tekoälyn mukaan: aurinkolasit ovat klassiset Ray-Ban Aviator Outdoorsman -mallin aurinkolasit. Tämä malli on perinteisen Aviatorin muunnos, ja sille ominaisia piirteitä ovat:
Hikinauha (Brow Bar): Linssien yläpuolella kulkeva lisätanko, joka on suunniteltu estämään hien valuminen silmiin.
Kaarevat sanganpäät (Cable Temples): Korvan taakse kiertyvät "kaapelisangat", jotka pitävät lasit tukevasti paikoillaan kovassakin menossa.
Kehys ja linssit: Kullanvärinen metallikehys ja klassiset vihreät G-15-linssit.
Tämä kyseinen pari näyttää olevan vintage-malli, mahdollisesti 1980-luvulta tai sitä aiemmalta ajalta, jolloin Ray-Banin omisti vielä amerikkalainen Bausch & Lomb (B&L).
Erittäin siistissä kunnossa, pituus linssin aisan reunasta toisen aisan reunaan noin 14 sm, linssin korkeus 5 sm
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 16.4.2026 klo 11.24 ・ Ilmoituksen tunnus: 40017006