
Kuvagalleria
Sarvis Majuri design henkarit 15 kpl
Myydään
40 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään yhteensä 15 muovista retrohenkaria, joista suurin osa mustia. 3 kpl punaisia henkareita ja 1 keltainen henkari. Made in Finland by Sarvis.
Majuri-henkari sopii niin takkien ripustamiseen eteisen naulakossa kuin suosikkivaatteiden esittelyyn vaaterekissä tai seinäkoukussa. Olavi Arjaksen 1970-luvulla suunnittelema Majuri-henkari on valmistettu muovista useassa eri värissä, kuten keltaisena, punaisena, vihreänä, valkoisena, mustana, lilana, sinisenä ja turkoosina.
Suunnittelutyön lähtökohtana oli luoda henkari, jossa vaate säilyisi mahdollisimman rypyttömänä. Tämän ansiosta Majuri-henkarin hartiaosa on poikkeuksellisen paksu ja muodoltaan pyöristetty, mikä tukee vaatetta hyvin ja tekee siitä erityisen sopivan myös painavammille takeille.
Hyvä vaihtoehto, jos pidät suomalaisesta designista ja klassisesta skandinaavisesta estetiikasta samaan tapaan kuin Artek, Marimekko, Aarikka tai Lundia. Ajaton muotoilu sopii hyvin sekä moderniin että vintage-henkiseen sisustukseen.
Vain nouto. Maksu MobilePay tai käteinen.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 22.4.2026 klo 13.04 ・ Ilmoituksen tunnus: 40208796

