Kuvagalleria
Sprite takaikkuna
Myydään
Tuotteen kuvaus
Kunto: Vaatii korjausta
Sellainen tällä kertaa.
Spriten takalasi, tai muoviahan tuo kyllä on. Sivulasikin löytyy, tosin en tiedä, miten se irtoaa, en ole asiaan todellakaan keskittynyt. Sprite vaunun malli ei edes tiedossa.
Joo, ja en sitten osaa tästä sanoa yhtään mitään muuta, kuin sen minkä näen.
Eli pieni lohkeama (kuva) keskellä ja pala pois kulmasta (kuva). Tuo pala nyt ei jäisi näkyviin ja olen nähnyt, että noita voi todella helposti korjata, jos osaa siis.
Naarmuja ulko-osassa on paljon. Akkuporakone oikeanlainen laikka, oikeanlainen ja hiomatahna, hiomalaikat p800-p2500, sekä aikaa rutosti, sillä saa muovin kuin uudeksi. Olen auton etuvalot joskus noin hionut ja se homma on ihan suolesta, paitsi että tuo on irti ja suora. Siinä mielessä todella helppo. Paitsi pinta-ala on valtava.
Kesäpäivä ja päkki olutta, siinä se menee, kuten mikä muukin remppapäivä muutenkin ja kesälomapäivä samalla. Onnistuu käsin hiomallakin, mutta voin pahoin jo ajatuksestakin. Ugh, olen puhunut 🙄.
Ja tuossa on tiivisteet ja kehyksetkin.
Toinen kumitutti puuttuu.
Tiivisteistä en osaa sen paremmin kertoa mitään.
Kärpäsiä sisällä, en käsitä miten ne on sinne voineet päästä?
Sellainen vihreä lippakin siinä oli, sitä en ottanut mukaan, kun en tiennyt, kuuluuko siinä olla sellainen. Kun se oli popniiteillä kiinnitetty? Ja taipui irrottaessa. Kyllä sen helposti suoraksi saa ja niitit porattua pois, jos tarvii?
Varmaan se sisempi osio on ehjempi? Tai onkin...
Ja yhden asian myös tiedän, on parempi, että en ala tuota sen paremmin availemaan, luulen, että mahdollinen ostaja sen restauroi itse, niin ei tule sanomista ainakaan siltä osin 🙂.
Muuta en oikeasti osaa tässä nyt kertoa, mutta ainahan voi kysellä.
Lähetyksestä vielä sen verran, että onhan se tietysti mahdollista, mutta ei halpaa yli 140cm paketille. Ja en tiedä, löytäisinkö edes tuollaista laatikkoa mistään, tosin on noita itse väsätty...
Katso myös muut myynnissä olevat tuotteeni, jos vaikka sattuisi löytymään jotain kiinnostavaa mukaan.
On mahdollista, että samassa paketissa voi lähettää monia muita tuotteitani samalla postimaksulla.
Otat vain huomioon, että isoimman paketin mukaan Tori luonnollisesti laskee lähetyskulut.
Sen kun tarkastat ilmoituksesta, ei tule yllätyksiä.
Se tapahtuu niin, että klikkaat vaikkapa tässä ilmoituksessa alhaalla "Luo paketti" -nappulaa, sitten selailet tuotteitani ja lisäät haluamiasi tuotteita minulta ostoskoriisi.
Tori laskee lähetyskulut automaattisesti.
Eikä tarvitse ottaa yhteyttä minuun kysyäksesi, mitä mikin tulee maksamaan, jos et erikseen niin halua tehdä.
Sitten jatkatkin normaaliin tapaan ostoksiasi.
Eikö olekkin helppoa, ekologista ja kaupan päälle halpaakin vielä! 👍
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 11.7.2026 klo 17.58 ・ Ilmoituksen tunnus: 40278101