Kuvagalleria
J. Springs automatic 38 mm - valkoinen taulu - Seiko-koneisto, erittäin siisti
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 4,50 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Merkki: Seiko
Sukupuoli: Unisex
Myydään erittäin siistikuntoinen ja vain muutaman kerran käytetty J. Springs ‑automaattikello. Kello toimii Seikon luotettavalla automaattikoneistolla, joten paristoja ei tarvita – veto tulee ranteen liikkeestä, ja tarvittaessa kelloa voi herätellä myös kevyesti heilauttamalla.
Muotoilu & tausta
J. Springs (Japan Springs) on Seikon tytäryhtiö ja osa Seiko‑konsernia. Merkin kellot käyttävät Seikon omia koneistoja, mutta muotokieli on modernimpi ja rohkeampi kuin perinteisissä Seiko 5 ‑malleissa.
Tämän mallin bezelissä on jopa hienoinen vivahde Rolexin muotokielestä – pieni yksityiskohta, joka tekee kellosta tyylikkään ja erottuvan.
Seiko lopetti J. Springs ‑malliston tuotannon 2010‑luvun lopulla, joten uusia kappaleita ei enää tule markkinoille. Mallisto kiinnostaa jo nyt keräilijöitä, ja osa malleista on noussut pieniksi harvinaisuuksiksi.
Tekniset tiedot:
Kellotaulu: valkoinen
Halkaisija: 38 mm (ilman kruunua)
Koneisto: Seikon automaatti
Ranneke: khakinvärinen mokkanahka
Kunto: erittäin siisti, ei naarmuja
Mukaan tulee:
Kello
Kuvassa näkyvät ylimääräiset rannekkeet
Ei laatikkoa tai papereita (hävinneet muuton yhteydessä)
Toimitus: Nouto tai postitus.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 30.4.2026 klo 22.09 ・ Ilmoituksen tunnus: 40403459