Kuvagalleria
Ajoleikkuri
Myydään
250 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Vaatii korjausta
Tästä tee se itse miehelle oiva peli nurmen leikkuuseen. Hihna pomppii pois paikoiltaan ylimmässä ja alimmassa leikkuukorkeudessa, keskellä ja toiseksi alimmassa pysyy hyvin ja sillä pihaa ajeltukkin viimeksi tiistaina. Pikkuisen vajaa parituhatta neliötä meni siis about ongelmitta.
Satunnaisesti myös kovin kiireellä ajaessa tipauttaa ketjun vetorattaalta pois. Näin kävi kerran viimeisimmässä urakassa.
Molemmat em viat korjattavissa kohdistamalla. Ketjuvika vaatii akselille laakerin uusimisen niin se kohdistus pysyy eikä ketju putoa.
Rajoja on ohiteltu kaikki muu paitsi tuo korkeussäätö, ei starttaa mikäli pöytä ei ole ylimmässä asennossa.
Akku on asennettu, tai no heitetty tuohon ja teipattu kiinni. Toimii, lähti talven jäliltä käymään hyvin.
Jos on tekemisen puutetta niin tästä oikein oiva leikkuri siihen vaivaan. Avaimesta lähtee käyntiin ja ns toimii. En suosittele kenellekkään muulle kuin remonttitaitoiselle ihmiselle tätä leikkuria. Itse kyllästyin ja haen kaupasta uuden ajoleikkurin
Tikkakosken jäähallin läheltä löytyy tämä helmi ja vain ja ainoastaan nouto
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 24.4.2026 klo 5.05 ・ Ilmoituksen tunnus: 40455514