Kuvagalleria
(1/9)
Valojensuuntauslaite matolaatikko, Testo
Myydään289 €
Kuvaus
- Liikenneministeriön hyväksymä tarkistuslaite auton valoille
- Sisäänrakennettu tarkka vesivaaka
- ISO-standardien mukaisesti kalibroitu
Nyt on ajovalojen suuntaus mahdollista joka henkilölle! Virtasenkaupan viilaama laite on helposti käytettävä ja sen verran näppärä sekä kevyt, että sitä on mukava käyttää. Laite on myös Suomen Liikenneministeriön hyväksymä!
Testo-V autovalojensuuntauslaite on Suomen Liikenneministeriön hyväksymä tarkistuslaite auton ajovalojen tarkastukseen. Pienikokoinen ja kevyt laite on mukava käyttää ja kaiken lisäksi tilaa säästävä. Valojensuuntauslaitteessa on sisäänrakennettu vesivaaka varmistamassa tarkan suuntauksen.
Testo valojensuuntauslaite on kalibroitu ISO-standardien mukaiset, tarkkuuden ollessa +-0,5%. Laite ei vaadi minkäänlaista huoltoa mikäli laite säilytetään kuivassa ja viileässä, auringonvalolta suojassa. Kalibrointia suositellaan silti 2 vuoden välein.
Ominaisuudet:
- Koko:
- Paino:
- Väri: Virtasenkaupan sininen
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Uusi
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 40480821 |
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 24.4.2026 klo 16.14 |

