Kuvagalleria
Raimundo Mod. 118 klassinen kitara
Myydään
320 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Kitaran tyyppi: Akustiset kitarat
Erinomainen, täysikokoinen ja erittäin siistissä kunnossa oleva kokopuukantinen klassinen kitara etsii uutta kotia.
Raimundo Guitars on 1968 perustettu espanjalainen yhtiö, joka on valmistanut flamenco- ja klassisia kitaroita käsityönä perinteisin paikallisin menetelmin.
Tässä mallissa on massiivikuusikansi ja mahonkiset takaosa ja sivut. Kitarassa on kaunis rosetti. Kitaran koko on 4/4 ja mensuuri 650 mm.
Oma soittoaikani jakautuu soololovellisen klassisen ja sähkökitaran kesken, joten tämä hieno soitin on vapaana jollekin toiselle. Soveltuu hyvin vaikka klassisen kitaran opintoihin tai aktiiviseen harrastamiseen.
Täysiverinen, selkeä- ja lämminsointinen espanjalainen laatusoitin, joka on myös kauniisti viimeisteltyä huolellista työtä.
Mukaan kuvissa oleva erittäin hyvin suojaava kova laukku asianmukaisella pehmustuksella.
Nouto Kirkkonummelta tai kerran viikossa Helsingin keskustasta.
Nopeiten tavoittaa tekstiviesti, seuraan myös pikaviestejä sekä s-postia.
Hintareferenssi käytetystä täysin saman mallin kitarasta Suomesta (460 €): https://soitinrakentaja-eero-styf.w … fi/p/klassinen-kitara-raimundo-118/
Tästä sama kitara nyt todella sopuisaan hintaan.
Kitarassa on kiinni uudehkot, laadukkaat Hannabachin kielet.
Koiratalous. 🐾
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 30.5.2026 klo 22.52 ・ Ilmoituksen tunnus: 40499859