Kuvagalleria
Tunturi Fitrun 50i -juoksumatto
Myydään
540 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Turvallinen, laadukas ja helppokäyttöinen Tunturi Fitrun 50i -juoksumatto on kokoontaitettava ja siinä on liikuttamista helpottavat siirtopyörät sekä iskuvaimennettu juoksualusta. Tunturi Fitrun 50i -juoksumatossa on 36 valmista ohjelmaa ja käyttöliittymä LCD-matriisi taustavalolla. Juoksualusta on erittäin tilava ja se nousee ja laskee turvallisesti ja hiljaa. T-Flex™-alusta tuo juoksumattoharjoitteluun pururadalla hölkkäämisen tuntua. Juoksumattoa voi säilyttää myös pystyasennossa. Voit ostaa erikseen analogisen 5-5,4 kHz:n sykevyön. Tässä juoksumatossa on myös askelmittari sekä tablettiteline ja Bluetooth-tuki, jolloin voit käyttää haastavia ja hauskoja kuntoilusovelluksia.
Tunturi Routes on vain Tunturin kuntovälineiden mukana tuleva harjoitusohjelma, jonka avulla saat vaihtelua treeniin. Se toimii parhaiten tabletin kautta, mutta voit myös jakaa kuvan kännykältä Chromecastiin tai Airplayllä Apple TV:lle. Appi ohjaa Bluetoothin yli niin vastusta, vauhtia kuin mäen jyrkkyyttäkin. Sen tilauksesta löytyy niin ilmainen kuin maksullinenkin versio ja mikä parasta, ilmainen sisältää lähes kaikki toiminnallisuudet. Maksullisessa versiossa on mahdollista suorittaa kymmeniä tuhansia eri käyttäjien tekemiä ja kuvaamia reittejä. Ilmaisessa niitä on 15 mutta ne vaihtuvat nelisen kertaa vuodessa, mukautuen vuodenaikaan.
Voit tarvittaessa osallistua eri treeneihin ja koulutuksiin tai ryhmälenkkeihin muiden käyttäjien kanssa. Routes on nopea tapa tuoda vaihtelua harjoituksiin ja muokkaa yksinkertaisempikin kuntolaite älykkäämmäksi.
Juoksumatto toimii myös hyvin kävelymattona, jos suuremmasta koosta ei ole haittaa. Koska juoksumaton matto osa on yleensä suurempi, on sen päällä myös helpompi pysyä, ilman että tarvitsee miettiä onko jo reunalla. Selkeä etu kävelymattoon verrattuna tulee tehokkaamman moottorin kapasiteetista tarvittaessa nostaa nopeutta ja maton mahdollisuus nostaa kulmaa. Kun juoksumatto on korkeammassa kulmassa, on se sama kuin kävelisit loivaa mäkeä tai portaita ja pystyt siten vaikuttaa enemmän eri lihaksiin. Vaikka pelkkä kävely on tehokkaampaa kuin paikallaan olo, on välillä hyvä aktivoida eri lihaksia.
Kaksi telinettä juomapulloille tai tarvikkeille; teline tablettitietokoneelle; automaattinen hätäpysäytys ja kuljetuspyörät.
Nopeuden säätö 1-16 km/h (säätöväli 0,1 km/h)
Virtalähde: 230 V AC
Käyttäjän enimmäispaino: 125 kg
Moottori: 2 hv (DC)
Kaltevuussäätö:
Matto: 129 x 45 cm
Kokoontaitettava: Kyllä
Mitat: 162 x 75 x 138 cm, 109 x 75 x 138 cm (kokoontaitettuna)
44 esiasennettua ohjelmaa
Maksimisykkeen mittaus: Kyllä
Tuetut apit: Tunturi Routes
Paino: 64 kg
Nopeuden säätö 1- 16 km/h
44 esiasennettua harjoitusohjelmaa
Tehokas 2 hv DC-moottori
Tukee Zwiftiä
Vaimennettu juoksualusta
Kyseessä on kissa talous ja laitetta on loppujen lopuksi hyvin vähän käytetty.
!!!VAIN NOUTO JA OMAT KANTAJAT MUKAAN!!!
Asunto sijaitsee 3 kerroksessa eikä talossa ole hissiä. Rappuset ovat pitkät sekä suorat ja päädyissä on liikkuma tilaa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 30.4.2026 klo 6.00 ・ Ilmoituksen tunnus: 40768621