Kuvagalleria
Hangwang Alverstone II GTX - Vaelluskengät 44.5
Myydään
Ilmainen toimitus + ToriDiili-palvelumaksu 4,75 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Kengän koko: 44
Tukevat ja jämäkät miesten vaelluskengät
Jämäkkä alppivaelluskenkä, joka sopii pitkille vaelluksille skandinaavisessa maastossa.
Kenkä antaa riittävästi tukea kivikkoiseen maastoon ja vaeltamiseen raskaan rinkan kanssa.
Kengän suunnittelussa on haluttu pyrkiä mahdollisimman hyvään käveltävyyteen sekä keveyteen. Alverstone II onkin 15 % kevyempi kuin muut yhtä jämäkät vaelluskengät. B/C -pohja on ihanteellinen juurikin vaativassa maastossa ja rinkan kanssa kuljettaessa. Uudelleen suunniteltu välipohja on matalampi, joten tuntuma maastoon on parempi. Pohjakuviointi on mallinnettu toimimaan optimaalisesti kivisessä maastossa mutta tarttuu jämäkästi myös pehmeään maa-ainekseen. Jotta kenkä olisi hyvä solmia riittävän tiukalle, on kengän nauhotukseen lisätty kiristyslenkki helpottamaan tasaista kiristystä.
Miesten alppivaelluskenkä haastavaan maastoon
Uusi ohuempi välipohjan rakenne
Kevyt ja voimakkaasti muotoiltu Vibram -pohja
Erinomainen liikkuvuus, jonka mahdollistaa Hanwag LFX technology
Vedenpitävä Gore-Tex -kalvo
Jäykkyysluokitus B/C
Nauhojen kiristyslenkki
Laatu on aina ollut tärkein tekijä Hanwagilla, ja edelleen 30 % kengistä valmistetaan merkin omassa tehtaassa Saksan Vierkirchenissä. Siellä käsin valmistetut kengät ovat yleensä vuoristokenkiä ja tuplatikkauskenkiä. Loput kengistä valmistetaan samoin laatuvaatimuksin Kroatiassa, Unkarissa ja Romaniassa. Suurin osa kenkien materiaaleista saadaan lähiseudulta, joten lyhyet matkat vähentävät ympäristövaikutusta.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 6.5.2026 klo 11.28 ・ Ilmoituksen tunnus: 41055980
