Kuvagalleria
Euro-sanakirja (6 kieltä) – Keräilyharvinaisuus / Gummerus
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään tarpeettomana mielenkiintoinen palanen historiaa: Gummeruksen kustantama Euro-sanakirja. Tämä teos on hankittu Suomen EU-taipaleen alkuvuosina, ja se on loistava lisä kielten harrastajalle tai historian ystävälle.
Tämä ei ole vain tavallinen sanakirja, vaan kattava kuuden kielen sanasto, joka on rakennettu kätevästi aukeamittain. Näet yhdellä silmäyksellä sanan kaikilla kuudella kielellä:
Suomi, Englanti, Espanja, Italia, Ranska ja Saksa
Tuotetiedot ja kunto:
Kustantaja: Gummerus (9. painos, 2001)
Sisältö: 12 000 sanaa, asioimislauseita ja ravintolasanasto.
Kunto: Vähän käytetty ja ryhdikäs, mutta ajan tuomaa patinaa on nähtävissä – sivut ovat tyylikkäästi kellastuneet, mikä antaa kirjalle autenttisen retro-ilmeen. Ollut säilytyksessä kuivassa kaapissa.
Koti: Savuton ja eläimetön koti.
Tästä oiva apu matkailijalle tai kielten opiskelijalle, joka arvostaa fyysistä kirjaa ja selkeää rakennetta! Myydään kevätsiivouksen alta uuteen kotiin.
Hinta: 10 €
Nouto ja toimitus:
📍 Nouto: Vantaa, Leinelä (01340)
📦 Toimitus: Toridiili
Hakusanat:
sanakirja, Euro-sanakirja, Gummerus, kielet, kielioppi, EU, historia, keräily, sanasto, englanti, espanja, italia, ranska, saksa, matkailu, retro, vintage, Vantaa, Leinelä, Toridiili
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 12.5.2026 klo 20.35 ・ Ilmoituksen tunnus: 41309411
