Kuvagalleria
Lu Wenfu HERKKUSUU (WSOY 1.p1994)
Myydään
Toimitus alkaen 1,47 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €. Toimituskulut normaalisti 2,95 €.
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
1.Entistä sujuvammat kaupat
Osta torilöytösi heti tai tee tarjous ja odota, että myyjä hyväksyy sen. Ei ylimääräistä viestittelyä – maksu ja toimitustiedot hoituvat Torin kautta.
2.Turvallinen maksu ToriDiilillä
Maksa helposti MobilePaylla tai kortilla. Rahasi ovat tallessa, kunnes olet vastaanottanut tavaran.
3.Jokaiseen ToriDiiliin kuuluu ostoturva
Kun tavara on toimitettu sinulle, sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa se. Jos tavara ei vastaa ilmoitettua, voit pysäyttää maksun.
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Kiinalaisen kulinaristin elämä ja intohimot
”Ihminen elää syödäkseen” on herkuttelija Zhu Ziyen tunnuslause. Aamusta iltaan hän ajelee rikšalla Suzhoun kaupungin ruokapaikasta toiseen. Moista ahmattia halveksii nuori Gao, joka uskoo vallankumoukseen ja korkeaan moraaliin. Kommunistivallan alussa Gao saa johtaakseen kuuluisan ravintolan, ja hän muuttaa tämän gastronomian temppelin kansaruokalaksi. Kukapa siis voisi vihata häntä enemmän kuin Zhu Ziye?
Vuosien varrelle Gaolle kuitenkin valkenee, että perinteinen ruokakulttuuri on kansalle elintärkeä. Siksi hän päättää taas nostaa ravintolansa huipputasolle, mutta tämäpä ei olekaan helppoa. Monen mutkan jälkeen vallankumouksellisen ja herkuttelijan tiet kohtaavat yllättävällä tavalla.
Lu Wenfun elämäniloinen romaani on kaikkien viiden aistin juhlaa.
(takakansiteksti)
Sidottu kovakantinen, sivuja 160. Kansipapereissa jonkun verran jälkiä, muuten hyväkuntoinen kirja.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 14.7.2026 klo 11.55 ・ Ilmoituksen tunnus: 41364213

