Kuvagalleria
Hannu Väisänen – Kuperat ja koverat
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Anteron taitellijaksi kasvamisen tiellä taidelukio itkuistuntoineen ja hymylahkoineen on vain alkusoitto.
Taideakatemian pääsykokeiden jälkeen Antero ottaa haltuunsa pääkaupungin, tai pääkaupunki Anteron. Lahjakkaan kiertolaisen tielle osuu rykmentin verran merkillisiä ihmisiä sokeasta maalarista peruukkipäiseen pappisse-minaarilaiseen. Tunneelämän myllertää rakastuminen duffelitakkiin ja arkkitehtiin takin sisällä, eikä tervaporvarien kaupungin kasarmirauhasta ole jäljellä kuin hailakka muisto. Myös välit isän kanssa vaativat vielä viimeisen painin, ja se käydään Anteron ensimmäisen näyttelyn avajaisissa.
Kuvataiteilija Hannu Väisäsen omaelämä kerrallisen trilogian päätösromaani on oikea runsaudensarvi. Anteron odysseian käänteistä kertovat myös esikoisromaani Vanikan palat ja Finlandia-palkinnon voittanut Toiset kengät.
"Hannu Väisänen tietää, miten lukija vampataan.
Pokkari siistissä kunnossa. Kansissa vain vähäistä normaalia käytön jälkeä.
📦 Nopea lähetys ja toimitus aina suojattuna pahvilaatikossa
Hannu Väisänen, Kuperat ja koverat, kotimainen romaani, suomalainen kirjallisuus, taideromaani, kirjallisuus, Finlandia, Seven pokkari, romaani, hyväkuntoinen
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 16.5.2026 klo 9.14 ・ Ilmoituksen tunnus: 41506313