Kuvagalleria
Helly Hansen Salt -takki (koko 176cm)
Myydään
95 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: S
Merkki: Helly Hansen
Tyyppi: Takki
Väri: Kirjava
Myydään Helly Hansen Salt -purjehdustakki, koko 176 cm. Sopiva myös S-kokoiselle naiselle.
Takki erittäin hyvässä kunnossa, kuin uusi. Ollut käytössä yhdellä henkilöllä.
Maksu MobilePaylla tai käteisellä. Maksun tulee näkyä myyjällä ennen tavaran luovuttamista.
Nouto, mutta myös postitus onnistuu. Postikulut lisätään hintaan. Postikuluja ei vielä selvitetty.
Tarkempia tietoja:
HELLY TECH Performance: vedenpitävä, tuulenpitävä, hengittävä – kuiva ja keskittynyt kannella.
Neonkeltainen, kokoon taitettava ja irrotettava huppu – näkyy selkeästi ja suojaa roiskeilta.
SOLAS-heijastimet ympäriinsä – parantavat näkyvyyttä, kun valo vaihtelee merellä.
Korkea, pehmeästi vuorattu kaulus ja säädettävät hihansuut – lämpöä ja tiivis sulku.
Vahvistetut hihansuut ja YKK-vetoketjut – kestävät kovaa leikkiä ja rankkaa käyttöä.
Etutasku, sisätasku sekä D-rengas – säilytystä ja paikka kuolleen miehen kytkimelle.
HELLY TECH Performance tekee takista veden- ja tuulenpitävän sekä hengittävän, joten pysyt kuivana ilman, että olo muuttuu nihkeäksi. Esitaivutetut hihat ja muotoiltu istuvuus mahdollistavat vapaan liikkumisen kannella, ja nopeasti kuivuva vuori lisää mukavuutta purjehdusten välillä. Turvallisuus ja näkyvyys ovat etusijalla. Neonkeltainen huppu on sekä kokoon taitettava että irrotettava, joten erotut paremmin ja voit mukauttaa suojan sään mukaan. SOLAS-hyväksytyt heijastinyksityiskohdat auttavat näkymään pimeässä ja sumussa. Korkea, pehmeästi vuorattu kaulus suojaa viileältä tuulelta, kun taas säädettävät hihansuut ja kiristysnauha helmassa tiivistävät sateelta ja roiskeilta. Vahvistetut hihansuut tuovat lisäkestävyyttä, kun takkia käytetään paljon.
Käytännölliset yksityiskohdat helpottavat arkea veneessä: kaksi etutaskua YKK-vetoketjuilla sekä sisätasku arvoesineille. D-rengas mahdollistaa kuolleen miehen kytkimen kiinnityksen veneilyssä. Materiaalit ovat kestäviä ja helppohoitoisia: kuori 100% polyamidia yhdistettynä 100% polyesteripaneeleihin ja vuori 100% polyesteriä.
JR Salt 2 sopii täydellisesti rannikkopurjehdukseen, jollapurjehdukseen ja perheretkille – ja toimii yhtä hyvin maissa tuulisina, sateisina päivinä.
Vesipilari
Takilla on vesipilariarvo 10 000 – 20 000 millimetriä. Se tarjoaa luotettavaa suojaa aktiiviseen purjehdukseen ja pitää veden ulkopuolella sateella. Yläraja lähestyy tasoa, joka soveltuu pidempään altistukseen rankkasateessa.
Kerrosten määrä
Takki käyttää HELLY TECH Performance -rakennetta, jossa on veden- ja tuulenpitävä kalvo sekä mukava, nopeasti kuivuva vuori. Kerrosten määrä ei ole valmistajan ilmoittama, mutta rakenne yhdistää sääsuojan ja hengittävyyden, joka sopii aktiiviseen purjehdukseen.
Toiminnallisuustaso
Toiminnallisuustaso: Normaali. Tämä on klassinen purjehdusvaate, joka antaa kunnollisen suojan tuulta ja sadetta vastaan, korkean kauluksen ja fiksut yksityiskohdat useimmille retkille Suomen kesäsäässä. Saat turvallisen vaatteen ilman painoa ja äärimmäisiä vahvikkeita, joita tarvitaan pitkillä offshore-purjehduksilla.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 16.5.2026 klo 10.55 ・ Ilmoituksen tunnus: 41510827
