Kuvagalleria
Pike Brothers 1966 bootsit, Koko 43
Myydään
Toimitus alkaen 4,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 5 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Kengän koko: 43
Vähän käytetyt, aidosta nahasta valmistetut Pike Brothers -bootsit. Kenkiä on hoidettu säännöllisesti laadukkailla nahanhoitoaineilla.
Alkuperäinen hinta: 160 €
Kuvaus
Pike Brothersin perinteiset 60-luvun tyyliset nahkabootsit on valmistettu laadukkaasta lehmännahasta. Nämä rouhean tyylikkäät bootsit tehdään Portugalissa, missä jokainen pari valmistetaan huolellisesti yksityiskohdat huomioiden. Kenkien pinta on kiillotettu luoden niille elegantin viimeistelyn.
AGO Welt -rakenteessa käytetään erityistä liimaa, joka kiinnittää kengän päällisen (nahkaosan) pohjaan. Tämä liima on erittäin kestävää ja tarjoaa vahvan ja joustavan liitoksen, joka kestää kovaa kulutusta. AGO Welt -rakenne on myös vesitiivis.
Erityisesti märissä olosuhteissa kenkien pitävyyden takaa “Neva-Slip” -kumipohja, joka tarjoaa erinomaista pitoa liukkailla pinnoilla. Huomioithan kuitenkin, että nämä kengät eivät ole suunniteltu suomalaisen talven pahimpiin pääkallokeleihin.
Kengät sopivat sekä arkeen että rennompaan juhlaan ja pysyvät hyvällä hoidolla mukanasi pitkään. Ruskea väri elää ja patinoituu kauniisti ajan kanssa. Varaudu, että väri tummuu rasvatessa.
Tuotetiedot:
Valmistaja: Pike Brothers
Malli: 1966 Low Quarters black
Materiaali: 100 % Lehmännahka
Rakenne: AGO Welt -rakenne, "Neva Slip" -kumipohjat
Lesti: Normaali
Yksityiskohdat: Kiillotettu pinta, ommeltu kultainen Pike Brothers -logo, nauhakiinnitys, korkea varsi.
Valmistus: Valmistettu Portugalissa
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 16.5.2026 klo 14.05 ・ Ilmoituksen tunnus: 41523968
