Kuvagalleria
Jouni Laaksonen Retkeilijän kansallispuistot (Otava 2011)
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Ilmeisesti ensimmäinen painos, koska painoksesta ei löydy mainintaa. Nidottu pehmeäkantinen, kuvakannet, sivuja 240. Kansissa vähäisiä jälkiä, erinomaisessa kunnossa oleva opas.
Lainaus takakannesta:
Punarinnankierros Nuuksiossa, linturetki Torronsuolla, kulttuurihistoriallinen elämys Kolilla, hiihtovaellus halki Urho Kekkosen kansallispuiston.
Mitä maamme kansallispuistoissa voi, saa ja kannattaa tehdä? Mitkä ovat kunkin puiston parhaat patikkareitit ja luontopolut? Missä on upeimmat aarniometsät, lintusuot, perinnemaisemat, uimarannat? Missä voi meloa tai soutaa? Kuinka maakrapu pääsee nauttimaan meripuistojen luonnosta?
Luontotoimittaja ja -kirjailija Jouni Laaksonen esittelee Suomen 35 kansallispuistoa tavallisen luonnossa liikkujan näkökulmasta, retkeilyreitteineen, nähtävyyksineen, taukopaikkoineen ja muine palveluineen. Tavallisimpien luontoharrastusten lisäksi kerrotaan muun muassa kiipeily- ja sukellusmahdollisuuksista. Kirjasta löytyvät myös reitit liikuntarajoitteisille, ja kaikista kohteista on kartat.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 19.5.2026 klo 9.44 ・ Ilmoituksen tunnus: 41659655
