Kuvagalleria
(1/1)
Vikavirtasuoja 30mA 40A 4-napainen
Myydään42 €
Vikavirtasuoja 40 A 30 mA 4-napainen Chint sähkökeskuksiin ja kiinteisiin sähköasennuksiin. Chint NL1-63 -vikavirtasuojakytkin on tarkoitettu suojaamaan sähköasennuksia vikavirtojen aiheuttamilta vaaratilanteilta. Nelinapainen rakenne soveltuu kolmivaiheisiin järjestelmiin, joissa tarvitaan myös nollajohtimen katkaisu.
30 mA vikavirtasuojaus
Vikavirtasuojan nimellinen vikavirta on 30 mA ja nimellisvirta 40 A. A-tyypin vikavirtasuoja tunnistaa sinimuotoisten vaihtovikavirtojen lisäksi sykkiviä tasavikavirtoja.
Nelinapainen rakenne ja testipainike
Vikavirtasuojassa on neljä napaa, sininen käyttövipu ja oranssi testipainike. Testipainikkeella voidaan tarkistaa vikavirtasuojan laukaisutoimintaa valmistajan ohjeiden mukaisesti. Laite on tarkoitettu asennettavaksi sähkökeskukseen.
Tekniset tiedot
- Tuotemerkki: Chint
- Malli: NL1-63
- Tuotetyyppi: Vikavirtasuojakytkin (RCCB)
- Vikavirtasuojan tyyppi: A
- Nimellisvirta: 40 A
- Nimellinen vikavirta: 30 mA (0,03 A)
- Napojen määrä: 4
- Nimellisjännite: 400 V AC
- Standardi: IEC/EN 61008-1
- Testipainike: Kyllä
Vikavirtasuojan asennus ja käyttöönotto kuuluvat sähköalan ammattilaiselle. Vikavirtasuojakytkin ei yksin korvaa ylivirta- tai oikosulkusuojausta.
Lisäpalvelut
.jpg)
TUONTITUKKU FI
Merenojantie 8 85100 Kalajoki, Kalajoki Keskus, Pohjois-Pohjanmaa
Viimeksi muokattu: 14.10.2026 klo 6.57 ・ Ilmoituksen tunnus: 41702889