Containex-työmaakoppien myynti
Containex XL Premium Panorama Double -työmaakoppi on 6 metriä pitkä, 6 metriä leveä ja 2,8 metriä korkea.
Lattian kantavuus on 200 kg/m². Tarvittaessa sitä voidaan kasvattaa jopa 800 kg/m² asti.
Containex Standard -työmaakopit ovat laadukkaita ja CE-merkittyjä.
Edustamme Virossa Containex- ja ModulX-tuotemerkkejä.
Pulttiliitoksilla varustettu runko on hitsattuun runkoon verrattuna vahvempi, mikä antaa merkittävän edun. Katto on saumattua ja sinkittyä tai maalattua peltiä.
Lattia on eristetty 100 mm mineraalivillalla, katto 140 mm mineraalivillalla ja seinät 60 mm PU-vaahdolla.
Työmaakopin väri on tummanharmaa RAL7016.
1 avattava ikkuna
Turvaverhot
2 ovea
4 valaisinta
Korkea malli, ulkokorkeus 2,8 m
Pistorasiat ikkunan alla ja kahdessa lisäpaneelissa
Sähkökeskus
Valokatkaisija
Ilmalämpöpumppu
Koko seinä panoraamaikkunoilla
Containex XL Premium Panorama Double
Eristys
Seinien eristys: 60 mm PU-vaahto
Katon eristys: 140 mm mineraalivilla
Lattian eristys: 100 mm villa
Sähköliitäntä
230V / 32A
Sähkövarustus
Sähkökeskus
5 pistorasiaa
1 valokatkaisija
Lisävarusteet
Ilmalämpöpumppu 4,7 kW – 990 € + alv
Puuverhoilu – 4200 € + alv
Lisäikkuna – 590 € + alv
Nosto-ovi – 2250 € + alv
Yksityisasiakkaiden osamaksurahoituksen tarjoaa yhteistyökumppanimme Inbank.ee, alennuskoodilla “KONTEINER”.
Yritysasiakkaiden osamaksurahoituksen tarjoaa yhteistyökumppanimme Tenor.ee.
Kesämökki ja minitalo
Työmaakoppi ei ole enää pelkästään rakennustyömaan väliaikainen rakennus – nykyaikaiset, laadukkaat ja pulttiliitoksilla varustetut työmaakopit soveltuvat erinomaisesti kesämökiksi tai liiketilaksi.
Containex XL Premium Double -työmaakoppeja voidaan yhdistää keskenään suurempien tilojen luomiseksi. Lisäksi valikoimassamme on porrasyksiköitä monikerroksisten kokonaisuuksien rakentamiseen. Vuodesta 2024 alkaen tarjoamme myös modulaarisia, korkealaatuisia terassimoduuleja.
Valmis minitalo ei tarvitse perustuksia eikä rakentajaa – toimitamme sen paikalle ja asennamme valmiiksi.
Asennus kestää noin 30 minuuttia yhtä moduulia kohden, ja voimme toimittaa myös täysin valmiin ratkaisun, mikä tarkoittaa, että toimitus voi onnistua jopa samana päivänä.
Jos haluat valita ikkunoiden tai ovien sijainnin, toimitusaika on enintään yksi viikko.
Lisätyöt, kuten koolaus ja suuret ikkunat, vievät noin neljä viikkoa.
Mikään projekti ei ole meille liian suuri tai liian pieni – ota rohkeasti yhteyttä, niin löydämme yhdessä parhaan ratkaisun.
Kuljetuksessa käytämme yleensä nosturiautoa.
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.