Kuvagalleria
(1/6)
Realme / Oppo / OnePlus 100W USB A + USB C -pikalaturi
Myydään24 €
Kuvaus
⚡ Dual-Port 100W SuperVOOC / SuperDart -yhteensopiva pikalaturi (USB-A & USB-C)
Uusi, käyttämätön, tehokas ja monipuolinen 100W pikalaturi kahdella portilla (USB-A ja USB-C). Tämä moderni laturi on valmistettu sopimaan lähes kaikkien kyseisiä liitäntöjä tukevien laitteiden kanssa.
Osta mukaan punainen pikalatauskaapeli erikoishinnalla:
Pelkkä laturi ei sisällä kaapelia, mutta voit valita oheen haluamasi kaapelin (USB-A ➔ USB-C tai USB-C ➔ USB-C):
* 1 metrinen: +3 €
* 1,5 metrinen: +4 €
* 2 metrinen: +5 €
📱 Täydellinen Oppo-, Realme- ja OnePlus-laturi – Älykäs dual-port-lataus
Etsitkö tehokasta Oppo-, Realme tai OnePlus-laturia? Tämä laite on täysin yhteensopiva OnePlus SuperVOOC-, Oppo SuperVOOC- ja Realme SuperVOOC/SuperDart -laitteiden pikalatauksen kanssa. Koska nämä merkit jakavat saman lataustekniikan, tämä pikalaturi aktivoi laitteesi virallisen ja turvallisen huippunopean latauksen.
🚀 Huikea pikalataus: Yhden portin maksimiteho on 100W. Esimerkiksi OnePlus 11 (5000 mAh akku) latautuu tyhjästä 100 %:iin vain noin 35 minuutissa!
🔌 Kahden laitteen samanaikainen lataus: Laturissa on sekä USB-A- että USB-C-portit. Kun lataat kahta laitetta yhtä aikaa (Dual-port), maksimiteho jakautuu älykkäästi: 50W + 50W.
💻 Monipuolisuus: Tukee myös PD-latausta (max 65W) ja PPS-latausta (max 63W), joten se sopii erinomaisesti myös kannettavien tietokoneiden, tablettien ja muiden USB-C-laitteiden lataamiseen.
Huom! Muun ladattavan laitteen tulee tukea pikalatausominaisuutta, jotta pikalataus toimii. Muuten laturi toimii perinteisellä 5V/2A (10W) teholla. Yhteensopivuusongelmien vuoksi laturia ei suositella käytettäväksi vanhempien kuin OnePlus 8T / Nord 2 -mallien kanssa.
🛡️ OEM-laatu ja 11-tasoinen turvasuojaus
Tämä laturi-kaapelisetti ei ole alkuperäinen OnePlus-brändätyssä paketissa oleva tuote, vaan se valmistetaan samoissa sopimusvalmistajien tuotantolaitoksissa kuin alkuperäisetkin. Kyseessä on ns. OEM-laatu. Se tarkoittaa, että vaikka valmistustehdas on sama, tuotteessa on saatettu käyttää eri tarviketoimittajien osia kuin suoraan puhelinmerkin omissa nimikkotuotteissa.
Laturissa on kattava 11-tasoinen suojaus turvallista käyttöä varten:
* Ylijännite-, ylivirta-, ylikuumenemis- ja oikosulkusuojaus.
* Staattisen sähkön, ukkosen ja alijännitteen suojaus sekä virtapiirin suojaus.
* Data-kaapelin tunnistussuojaus ja rikkoutumisen vastainen suojaus.
📊 Tekniset tiedot
* Mitat ja paino: 100 × 61 × 31 mm | 150g | Väri: valkoinen
* Tulojännite: AC 100–240V ~ 50/60Hz 2.5A
* Type-C lähtö: 5.0V⎓3.0A 15.0W / 10.0V⎓9.1A Max 91.0W / 11.0V⎓9.1A Max 100.0W / 20.0V⎓5.0A Max 100.0W
* PDO (Power Delivery): 5.0V⎓3.0A 15.0W / 9.0V⎓3.0A 27.0W / 12.0V⎓3.0A 36.0W / 15.0V⎓3.0A 45.0W / 20.0V⎓3.25A 65.0W
* PPS: 3.3~21.0V⎓3.0A 63.0W Max
* USB-A lähtö: 5.0V⎓3.0A 15.0W / 9.0V⎓3.0A 27.0W / 10.0V⎓9.1A Max 91.0W / 11.0V⎓9.1A Max 100.0W / 12.0V⎓2.5A 30.0W
* Dual-port käyttö: 50.0W Max + 50.0W Max
💡 Muista kolme elementtiä nopeaan lataukseen:
1. Puhelimen/laitteen on tuettava pikalatausta.
2. Kaapelin on tuettava nopeaa latausta.
3. USB-laturin on tuettava nopeaa latausta. Päätelaitteen ja kaapelin tulee siis vastata tämän laturin speksejä, jotta täysi teho saavutetaan.
❓ Kysymyksiä ja vastauksia (Q&A): Katso viimeisestä kuvasta
⚠️ Käyttö- ja turvallisuusohjeet:
Käytä vain sisätiloissa ja pidä poissa lasten ulottuvilta. Älä pura, purista, lävistä tai muokkaa tuotetta tai upota sitä veteen. Älä koske laturiin, johtoon tai pistorasiaan märin käsin latauksen aikana. Vaikka laturi on kestävä, turvallisuuden ylläpitämiseksi sitä ei kannata päästää putoamaan. Irrota tuote pistorasiasta latauksen jälkeen ja pidä se kaukana avotulesta.
Toimitus onnistuu noutona Metsolasta Vantaalta ilman toimitusmaksua tai postituksena S‑pakettina 9,90 € toimituskuluilla Postin 1.4.2026 päivitetyn hinnaston mukaan. Minulla ei ole mahdollisuutta toimittaa muualle kuin postiin.
Kun tämä ilmoitus on nähtävillä, tuotetta on saatavilla yksi tai useampi kappale.
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Uusi
- Merkki
- OnePlus
- Tyyppi
- Laturit
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 41786472 |
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 21.5.2026 klo 23.50 |




