Kuvagalleria
Nanso Sarastus pellavamekko M vaaleanpunainen
Myydään
85 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: M
Merkki: Nanso
Tyyppi: Kesämekko
Väri: Vaaleanpunainen
Viime kesänä ostettu Nanson Sarastus maxi-pituinen pellavamekko ja saman sävyinen hiusdonitsi. 100% pellavaa. Käytetty ja pesty n. 5 kertaa. En löydä mitään huomautettavaa kunnosta. Ehjä ja tahraton mekko. Pellavalle tyypillistä rypistymistä havaittavissa (ollut viikattuna vaatekaapissa) ja kevyttä nyppyyntymistä/pehmentymistä saattaa nähdä jos tihrustaa (ks. kuvat tarkasti, ne kuvattu valossa joka korostaa näitä kohtia 🙂).
Alapuolella linkki vastaavaan mekkoon tämän kesän sävyissä Nanson sivuilla. Tämän kesän vaaleanpunainen värisävy on mielestäni inan kirkkaampi, tämä minun mekko+donitsi on sellainen erittäin vaalea ja utuinen vaaleanpunainen 🤍 Myyn tämän koska liian vaalea värisävy ei sovi itselleni. Itse mekko on ihan huippu, ja se löytyy minulta monessa eri sävyssä.
Ovh. mekko 162.99e ja donitsi 6.99e.
Nouto Kivenlahdesta tai postitus 7.90e.
https://nanso.com/products/naisten-pitka-pellavamekko-sarastus-roosa?gad_source=1&gad_campaignid=23005920639&gbraid=0AAAAAC87HEaSnNiAvsYAg2pRpN4QSNcT5&gclid=Cj0KCQjww8rQBhDjARIsAE43KPNbU7WrEBRyZCqRgMEJRcGE184m2WU3nvGYnBMRQDbxAFZE8U3Tf9kaAsMqEALw_wcB
Hakusanoja: kotimainen suomalainen pellava pellavainen kesämekko juhlamekko lakkiaiset häät kesäjuhlat laadukas naisellinen maksimekko maximekko maxi
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 24.5.2026 klo 12.07 ・ Ilmoituksen tunnus: 41890857