Kuvagalleria
Koko S Seppälä - Tyttömäinen Kukkapaita
Myydään
14 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: S
Merkki: Seppälä
Tyyppi: Paita
Väri: Kirjava
Myydään tosi söpö ja oikein tyttömäinen Seppälän LINK -merkkinen vetoketjullinen harmaasininen Kukkapaita jollekin neitoselle. Itselleni tämä on hiukan pieni.
Tässä paidassa on söpö leikkaus. Vyötäröllä on kiristys, kainalokyljissä hauska joustokangas ja helma on prinsessamaisen aaltoileva. Kangas ei ole ihan niin vaalea kuin osassa kuvista näyttää, joissa vaate on päälläni. Nuo tummemmat kuvat vastaavat enemmän todellisuutta.
Paidan koko on virallisesti S. Minusta tämä on ennemmin XS. Tai pieni S. Itse olen 158cm pitkä ja kuvanottohetkellä painan noin 58 kiloa. Olen ylävartalolta suhteessa hoikempi.
Tämä paita on siistikuntoinen. Arkikäytössä tämä on ollut minulla vuosikaudet harvakseltaan. Vaate on kaikinpuolin tuoksuton. Vetoketju toimii ja mitään reikiä en löydä. Hyvin vähäisiä jotain langanpätkiä tai kulumia on, ja jos todella läheltä syynää, niin kankaassa on ulkopuolella vähäistä nyppyä, mutta se ei ole millään lailla häiritsevää silmälle, ainakaan minulla, joka inhoan nyppyjä. Sisäpuolelta kangas on vanhemmiten karheutunut eli ei ole ihoa vasten pehmoinen. Mutta alla voi pitää paitaa, jos on superisti herkkähippiäinen.
Emme tupakoi, ei lemmikkejä, ei hometalous, ei käytössä vahvoja hajusteita.
Ja nyt seuraa tiedotus: olen tehnyt hurjaa vaatekaapin ja kodin inventaariota eli mene katsomaan muutkin ilmoitukseni ja löydä itsellesi jotain upeaa ja kivaa.
Tälle nouto Turusta tai postitan ☀️
Sweet lolita
Röyhelö
Prinsessa
Pastelli
Neiti
Neito
Tyttömäinen
Japani
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 28.5.2026 klo 2.34 ・ Ilmoituksen tunnus: 42074393