Kuvagalleria
Roland TD-20 sähkörummut
Myydään
1 350 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Siitä kompaktissa koossa oleva, jonkin verran laajennettu setti.
Alunperin ollut TD-6V aivot ja hiljalleen laajennettu settiä minkä pystyy ja hommattu TD-20 aivo tilalle, jotta ei lopu laajennusmahdollisuudet kesken. Eli tästä syystä räkki ei ole TD-20 mukana tuleva, vaan tuollainen ''mopomalli''. Kuitenkin kaikki pysyy tukevasti paikallaan ja setti pystyssä.
Pädit: Mesh-pädeinä 3x PD-85, 1x PD-105, 1x PD-125XS ja KD-85
VH11 hi-hat, 2x cy-12r/c, 1x cy-12c, 2x cy-5 (EDIT: mallit tarkennettu)
Miinukset:
Yhdessä PD-85:ssa huono kosketus, yritetty putsailla ja rassata, mutta vaihdattanee kartiopehmusteen, että alkaa toimimaan kunnolla. Tunnistaa vain hiljaiset iskut, ihan sama millä voimalla lyöt. Lisäksi yhdessä CY-5:ssa myös jokin häikkä, että edge-lyönti ei triggaa kovalla velocitylla, vaan pitää lyödä päälle, jotta triggaa kunnolla, voi johtua piuhasta tai sitten vaan kontaktipinnoista jotka putsaamalla saa pelittämään.
Hintaan sisältyy Pearlin tukeva kääntyväjalkainen hi-hat ständi, Sakaen snareständi sekä Pearlin Speed Seat -jakkara. Kaupan päälle uusi 8' mesh-kalvo. Mikäli haluaa hieroa hintaa, niin voin yrittää kaivella jonkun toisen hi-hat ständin Pearlin tilalle. Lisäksi mahdollista saada neuvoteltua mukaan Roland UM One MkII MIDI-USB -kaapeli, jolla saa kätevästi yhdistettyä rummut suoraan läppäriin ja ajeltua sitä kautta soundit jostain plugarista, itse silloin tällöin käyttänyt GGD Invasionin kanssa.
Jonkun sinkkupedaalin voin lyödä kylkeen, niin on ns. Soittovalmis paketti!
Yhteydenotot sposti/WhatsApp. Puhelinnumero näkyy kirjautuneille.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 9.6.2026 klo 14.57 ・ Ilmoituksen tunnus: 42078209