Kuvagalleria
UUSI teetetty hääpuku
Myydään
Ilmainen toimitus + ToriDiili-palvelumaksu 20 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Koko: M
Väri: Beige
Huom! ALE hinta 600e voimassa 11.6. mennessä tehtyihin kauppoihin! Hinta on myös neuvoteltavissa, etenkin jos kyseessä nopeat kaupat!
Myydään (ystävän puolesta) ompelijan mittatilaustyönä valmistama hääpuku, joka ei päässytkään käyttöön. On siis aivan uusi, vain sovituksissa ollut päällä. Pitäisi olla kaikinpuolin ehjä ja puhdas, mutta ei ole kovin tarkkaan alettu syynäämään jokaista saumaa.
Väri ivory/norsunluu. A-linjainen, moderni puku. Kaunis pitsikukilla kirjailtu yläosa, syvä V-pääntie ja upeasti laskeutuva tyllihelma (kevyt mutta silti muhkean näköinen), joka kimaltaa kauniisti (toisiksi uloin tyllikerros koristeltu kimaltavilla paljeteilla). Lyhyt laahus/pidempi helma takana. Pukuun kuuluu olkapäiltä kauniisti laskeutuva, erillinen huntumainen cape-laahus, jossa on kauniita perhoskoristeita. Laahuksen saa helposti irti esimerkiksi tanssin ajaksi.
Koska kyseessä on mittatilauspuku, siinä ei ole virallista kokolappua, mutta se vastaa ehkä parhaiten M-kokoa (38/40).
Tarkat mitat, joiden perusteella valmistettu:
Rinnanympärys: 98 cm
Vyötärönympärys: 74 cm (nyöritys takana, joten menee vyötärön kohdalta laajasti eri kokoiselle).
Pituus: Teetetty morsiamelle jonka pituus 173cm + korot noin 6-7cm
Ompelija pystyy varmasti muokkaamaan pukua tarvittaessa ainakin pienemmäksi. (Lyhyempää morsianta varten olkaimia täytyy todennäköisesti lyhentää, jotta ne pysyvät kuosissaan. Kuvassa olevan henkilön pituus 165cm, rinnanympärys 95, ja olkaimet eivät meinanneet pysyä olkapäillä, eikä rintamus istu hyvin. En saanut myöskään pukua kunnolla kiinni kuvia varten). Muokattavissa täydelliseksi!
Puvun alkuperäinen hinta oli noin 2 500 euroa.
Pyyntihinta: 1000e (jos kaupat tehdään ennen 11.6., saat puvun alehintaan 600e). Hinnasta voidaan yrittää vielä neuvotella.
Mukaan saa pukupussin.
MMM
Pukua voi tulla sovittamaan ennen ostopäätöstä, sijaitsee Haapajärvellä. Tulethan sovittamaan ilman meikkivoiteita tms, jottei puku likaannu. Vältäthän myös voimakkaita hajusteita, koska meillä perheessä allergiaa :)
Jos on kysyttävää, laita viestiä!
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 5.6.2026 klo 14.40 ・ Ilmoituksen tunnus: 42378590
