
Kuvagalleria
Upea & virheetön vintage La Boheme -pöytävalaisin, keltainen (Orno / H. Turunen)
Myydään
240 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään keräilykuntoinen, täysin virheetön kotimainen designklassikko: Heikki Turusen Stockmann-Ornolle 1970-luvulla suunnittelema La Boheme -pöytävalaisin.Tässä harvinaisessa vintage-mallissa on kirkkaan keltainen jalkaosa ja valkoinen kupu, joka jakaa valon pehmeästi. Valaisin on säilynyt vuosikymmenet poikkeuksellisen hienossa kunnossa – akryyliosat ovat täysin ehjät, kirkkaat ja naarmuttomat, eikä kuvussa ole tyypillisiä lamppujen kuumuudesta tulleita jälkiä. Upea katseenvangitsija retro- tai skandikotiin.
Tiedot : Suunnittelija: Heikki Turunen
Valmistaja: Stockmann-Orno (1970-luku)
Malli: La Boheme (390 mm)
Halkaisija 39 cm, korkeus 34 cm
Materiaali: Akryyli
Kunto: Virheetön / upeasti säilynyt vintage-kunto. Valaisin toimii moitteettomasti ja johto sekä kytkin ovat siistit. Savuton ja lemmikitön koti.
Hinta: 240 € / asiallinen tarjous
Toimitus & Maksutapa: Vain nouto Helsingistä. Ostaja voi tarkistaa valaisimen virheettömän kunnon paikan päällä ennen maksua. Maksutapana käy MobilePay.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 8.7.2026 klo 13.53 ・ Ilmoituksen tunnus: 43828985
