Kuvagalleria
Upea & virheetön vintage La Boheme -pöytävalaisin, keltainen (Orno / H. Turunen)
Myydään
240 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään keräilykuntoinen, täysin virheetön kotimainen designklassikko: Heikki Turusen Stockmann-Ornolle 1970-luvulla suunnittelema La Boheme -pöytävalaisin.Tässä harvinaisessa vintage-mallissa on kirkkaan keltainen jalkaosa ja valkoinen kupu, joka jakaa valon pehmeästi. Valaisin on säilynyt vuosikymmenet poikkeuksellisen hienossa kunnossa – akryyliosat ovat täysin ehjät, kirkkaat ja naarmuttomat, eikä kuvussa ole tyypillisiä lamppujen kuumuudesta tulleita jälkiä. Upea katseenvangitsija retro- tai skandikotiin.
Tiedot : Suunnittelija: Heikki Turunen
Valmistaja: Stockmann-Orno (1970-luku)
Malli: La Boheme (390 mm)
Halkaisija 39 cm, korkeus 34 cm
Materiaali: Akryyli
Kunto: Virheetön / upeasti säilynyt vintage-kunto. Valaisin toimii moitteettomasti ja johto sekä kytkin ovat siistit. Savuton ja lemmikitön koti.
Hinta: 240 € / asiallinen tarjous
Toimitus & Maksutapa: Vain nouto Helsingistä. Ostaja voi tarkistaa valaisimen virheettömän kunnon paikan päällä ennen maksua. Maksutapana käy MobilePay.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 8.7.2026 klo 13.53 ・ Ilmoituksen tunnus: 43828985
