Kuvagalleria
P.T.A.-merkkinen pitkä valkoinen takki (one size)
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: One size
Tyyppi: Pitkä takki
Materiaali: Denim
Väri: Valkoinen
Myydään erittäin retro P.T.A.-merkkinen pitkä valkoinen takki, one size. Koko- ja materiaalilappuja ei ole, mutta kangas on paksua denimiä (farkkua). Tarkista mitat ilmoituksesta.
Takki suljetaan napittamalla ja edessä on kolme nappia sekä denim-vyö tamppeineen. Molemmilla puolilla edessä on niin ikään napeilla suljettavat oikeat taskut (ei siis koristetaskuja). Olkapäillä on nappikoristeiset epoletit ja sisäpuolella olkatoppaukset, jotka on helppo irrottaa halutessaan pois. Takasaumassa on halkio liikkumista helpottamassa.
Huom! Takki on ikäisekseen (arviolta 35-40 vuotta) hyvässä kunnossa ja ainoa sanominen löytyy takin oikeasta helmasta edestä: siinä on pieni kellertävä tahra, joka ei lähtenyt normaalissa pesussa. Sappisaippuaa en ole kokeillut. Tahra on peitettävissä koristemerkillä tms.
Mitat
kainalo-kainalo 63 cm
olka-helma 120 cm
olka-hihansuu 62 cm (mitattuna epoletin yläreunasta hihansuuhun)
Meillä on koirakoti. Nouto Ähtäristä mahdollinen, muutoin kaupat Toridiilillä.
Hakusanoja
Piretta, P.T.A., PTA, kotimainen, Made in Finland, suomalainen, vintage, retro, takki, farkkutakki, pitkä takki, nilkkamittainen, popliinitakki, popliini, trenssitakki, trenssi, festaritakki, valkoinen, maalarinvalkoinen, puhtaanvalkoinen, farkku, denim, paksu kangas, 1980-luku, 1990-luku, 80-luvun, 90-luvun, kasari, ysäri, S-koko, M-koko, L-koko, XL-koko, S-koon, M-koon, L-koon, XL-koon, S-kokoinen, M-kokoinen, L-kokoinen, XL-kokoinen, 36, 38, 40, 42, 44
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 19.7.2026 klo 10.59 ・ Ilmoituksen tunnus: 44060301

