
Kuvagalleria
Reisipituinen tukisukka ccl2 kompressioluokka L
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Sopii leikkauksen jälkeen käytettäväksi, esim laskimolaajentuman laseroinnin jälkeen kun tarvitset koko jalan pituudelle kunnon tuen ja puristuksen. Käytetty reilun viikon ajan. Kyseessä yksi avokärkinen (ei purista varpaita) musta sukka, pientä nukkaa tms voi löytyä, pesty käsin liottamalla tai pesukoneen käsinpesuohjelmalla viimeksi(eli puhdas nyt). Koko L , katso kuvasta taulukko minkä kokoiseen jalkaan hyvä. Huom päiväystä pitkälle 2029 vuoteen asti, eli elastisuus kunnossa!
Kompressio: 23–32 mmHg
Käyttötarkoitus: Laskimoiden vajaatoiminta, krooniset laskimovaivat, voimakas turvotus ja hoito leikkausten jälkeen.
Toiminta: Parantaa tehokkaasti jalkojen verenkiertoa ja auttaa verta palaamaan kohti sydäntä.
Tunnettuja merkkejä ovat esimerkiksi Vendi Medisukat, Venosan, Sigvaris ja Ofa Lastofa. Tämän sukan merkki on Pani Teresa.
Katso myös muut kohteeni ja tee kimppatarjous posteineen
Helsinki Herttoniemenranta tai kulkeutuu omien menojen mukaan Helsingissä pasila Kulosaari Pitäjänmäki Malminkartano Tikkurila Itäkeskus Laajasalo tammisalo keskusta rautatientori kamppi roihuvuori rautatieasema mmm postitus onnistuu myös toridiili ok
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 3.8.2026 klo 22.08 ・ Ilmoituksen tunnus: 44563967

