ToriPiha ja remontointiPiha ja puutarhaPuutarhatyökalut
Kuvagalleria
(1/2)
Imuletkusarja Gardena 25mm 4m
Myydään56 €
Siirry myyjän sivustolle
Näytä kauppa
Kunto: Uusi
GARDENA imuletkusarja 4 m suodattimella ja takaiskuventtiilillä mahdollistaa tehokkaan vedenoton kaivosta, säiliöstä tai avoimesta vesilähteestä. Valmis G1" liitäntä ja imunkestävä rakenne varmistavat, että pumppu toimii tasaisesti ja käynnistyy luotettavasti kaikissa olosuhteissa.
4 m imuletku - riittävä ulottuvuus kaivoihin ja säiliöihin25 mm (1") halkaisija, sopii yleisimpiin pumppuihinMetallinen G1" (33,3 mm) kierreliitin - kestävä ja tiivis liitos245 g painava imusuodatin pysyy veden alla, ei ilmavuotojaTakaiskuventtiili estää veden takaisinvirtauksen ja nopeuttaa käynnistystäUV-säteilyn ja jäätymisen kestävä
Imunkestävä rakenne estää letkua painumasta kasaan alipaineessa, mikä on yleinen ongelma halvemmissa letkuissa. Tämä tarkoittaa käytännössä tasaisempaa virtausta ja parempaa pumpun suorituskykyä - pumppu ei "hauko ilmaa" kesken käytön.
Metallinen G1"-liitin tekee liitoksesta varman myös pitkäaikaisessa käytössä. Muoviliittimiin verrattuna se kestää kiristystä, lämpötilavaihteluita ja UV-säteilyä löystymättä.
Miksi valita tämä imuletkusarja eikä perusmalli?
Moni ongelma pumppauksessa johtuu ilmavuodoista tai liian kevyestä suodattimesta. Tässä mallissa 245 gramman painoinen suodatin pysyy pohjan tuntumassa ja estää ilman pääsyn järjestelmään. Se näkyy suoraan käytössä: pumppu käynnistyy nopeammin ja toimii tasaisemmin.
Sopii erityisesti kotikäyttäjälle, joka pumppaa vettä kaivosta, sadevesisäiliöstä tai järvestä eikä halua säätää järjestelmää jokaisella käyttökerralla.
Miten takaiskuventtiili auttaa käytössä?
Takaiskuventtiili estää veden valumisen takaisin letkusta pumppauksen jälkeen. Käytännössä tämä tarkoittaa, että letku pysyy täynnä vettä ja pumppu käynnistyy nopeammin seuraavalla kerralla - ilman erillistä täyttöä.
Käyttö ja yhteensopivuus
Letkusarja on liitäntävalmis ja sopii kaikkiin G1" (33,3 mm) liitännällä varustettuihin pumppuihin, mukaan lukien GARDENA-pumput ja monet muut merkit. Voit liittää sen suoraan pumppuun ilman lisäadaptereita.
Ei sovellu pienemmille liitännöille ilman erillisiä sovitteita.
Tekniset tiedot
Tuote: GARDENA imuletkusarjaTuotenumero: 9090-20Pituus: 4 mLetkun halkaisija: 25 mm (1")Liitäntä: 33,3 mm (G1") kierreSuodatin: ruostumaton teräs, paino noin 245 gVenttiili: jousikuormitteinen takaiskuventtiiliMateriaali: vahvistettu letku + metalliliittimetPaino: 1,75 kgUV- ja jäätymiskestävä rakenne
Jos olet kyllästynyt pumppuun, joka menettää imun tai vaatii jatkuvaa tayttöä, tämä imuletkusarja ratkaisee ongelman.
Näytä koko kuvausHuom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.