Kuvagalleria
Yrjö Kukkapuro Haimi 419 7kpl
Myydään
340 €
Myyjä saa viestin, että haluaisit ostaa tuotteen ToriDiilinä. Voit tehdä ostotarjouksen, jos myyjä aktivoi palvelun.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Suunnittelija: Yrjö Kukkapuro
Myynnissä täysi seitsemän tuolin setti Yrjö Kukkapuron ikonista mallia 419, valmistaja Haimi, 1970-luvulta. Veistoksellinen akryylikuori ja kevyt kromattu putkijalka, joka tekee tuolista visuaalisesti keveän mutta erittäin tukevan. Ajaton design, joka sopii sekä vintage- että moderniin sisustukseen.
Kunto: Useammassa tuolissa on kuoren pinnassa hiushalkeamia, tyypillinen ikääntymisilmiö tässä mallissa (kuvat mukana). Rungot ja jalat tukevia, ei irtonaisia osia.
Täysi, yhtenäinen seitsemän tuolin setti on harvinainen löytö – mahdollistaa ison design-ruokailuryhmän tai kokoelman kerralla.
Hinta 380 € koko setille.
Nouto Etu-Töölöstä.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 12.8.2026 klo 17.18 ・ Ilmoituksen tunnus: 44881907
