
Kuvagalleria
Upea vintage-lasisetti: Italialainen kannu nahkavyöllä + 6 lasia (MCM)
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2,30 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään erittäin kaunis ja harvinainen mid-century modern (MCM) -aikakauden vihreä lasisetti 1960/1970-luvulta. Täydellinen setti sisältää näyttävän lasikannun sekä kuusi (6 kpl) siihen kuuluvaa juomalasia.
Kannua koristaa alkuperäinen, upeasti säilynyt ruskea nahkavyö, jossa on näyttävät kultaiset leijonamedaljongit/vaakunat. Setti edustaa tyylikästä italialaista vintage-muotoilua (mahdollisesti Empoli) ja sopii loistavasti niin sisustuselementiksi, katseenvangitsijaksi kattauksiin kuin keräilyyn.
Kunto: Moitteeton / uudenveroinen. Lasit ovat täysin kirkkaat ja säröttömät (ei konepesun tuomaa sameutta). Nahkaosat ovat pehmeät, siistit ja ehjät, ja metalliosat kiiltävät kauniisti.
Materiaali: Käsinpuhallettu / vintage-lasi, aito nahka ja metalli
Väri: Emeraldin-/merenvihreä
Tästä harvinainen, täydellinen ja virheetön kokonaisuus retro- ja vintage-muotoilun ystävälle!
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 4.8.2026 klo 11.58 ・ Ilmoituksen tunnus: 44933402



