Kuvagalleria
VINTAGE TYPE-C 90’s / 00’s FARKUT – KOKO 52
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 4,21 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Istuvuus: Normaali kokoon nähden
Koko: 52
Vyötärönympärys: W52
Merkki: Asics
Materiaali: Puuvilla
Väri: Musta
Ennen kuin kaikki halus olla archive, nää oli jo sitä.
Myydään aidot vintage Type-C farkut, 100 % puuvillaa. Ei mitään stretch-denimiä tai pikamuotia – paksua vanhan koulukunnan farkkua, joka vaan paranee käytössä.
Suora, leveähkö fit. Täydellinen jos haet oikeeta vintage-siluettia eikä mitään “vintage inspired” Zara-versiota.
Näissä on just se fiilis mitä nykyään metsästetään kirppareilta ja Japanin vintage-kaupoista. Pue päälle nahkatakki, bootsit tai isot skeittikengät ja homma toimii.
Sopii jos:
* Tykkäät aidosta vintage-denimistä.
* 100 % puuvilla > elastaanisekoitukset.
* Levi’s SilverTab-, Carhartt-, Dickies- tai workwear-vibat kiinnostaa.
Ei sovi jos:
* Tarvitset jeggingsit.
* Haluat farkut jotka tuntuu leggingseiltä.
Hyvä vintage-kunto ikään nähden. Nouto tai postitus onnistuu.
Hakusanat:
vintage, vintage jeans, 90s, 2000s, Y2K, Type-C, denim, 100% cotton, puuvilla, workwear, archive, old school, baggy, loose fit, straight fit, skeitti, skate, carpenter, Levi’s, SilverTab, Carhartt, Dickies, farkut, vintage farkut, miesten farkut, koko 52.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 4.8.2026 klo 16.54 ・ Ilmoituksen tunnus: 45111163