Kuvagalleria
(1/3)
Kaksivärinen timanttisydänrannekoru
Myydään6 999 €
Kunto: Hyvä
Sukupuoli: Naiset
Päämateriaali tai -kivi: Kulta
Tätä eleganttia rannekorua hallitsee sydämenmuotoinen keskiö, jota ympäröi säihkyvä timanttikehä. Kaksivärisestä kullasta valmistetussa korussa yhdistyvät kelta- ja valkokullan sävyt, ja sen tunnusomaisena yksityiskohtana on sydämen keskellä vapaasti liikkuva timantti.
Tiedot:
Kulta: 18 K / 750 keltakulta
Paino: 39,6 g
Timantit: 78 timanttia, noin 0,02–0,03 ct. / kpl sekä 3 timanttia, noin 0,05 ct. / kpl
Pituus: 16 cm
Leveys: 9,4 mm
Huomio: Toisessa lasikuvussa on pieni hiushalkeama.
Muotoil:
Tämä näyttävä 18 karaatin kullasta valmistettu kaksivärinen rannekoru on kunnianosoitus Chopardin ikoniseen Happy Diamonds -mallistoon. Sydämenmuotoisen keskiön sisällä liikkuvat tunnusomaiset vapaasti kelluvat timantit, jotka liikkuvat ja säihkyvät jokaisen ranteen liikkeen mukana. Sydäntä ympäröi 78 timantin (noin 0,02–0,03 ct / kpl) loistava kehys, jota täydentävät kolme suurempaa, noin 0,05 karaatin timanttia. 39,6 gramman painoinen rannekoru tuntuu ylelliseltä ja miellyttävältä ranteessa. Sen 16 cm:n pituus ja 9,4 mm:n leveys takaavat tasapainoisen istuvuuden, ja joustava rakenne myötäilee ranteen liikkeitä mukavasti.
Huomio: Toisessa lasikuvussa on pieni hiushalkeama. Se ei vaikuta korun rakenteelliseen kestävyyteen eikä sydämen sisällä vapaasti liikkuvien timanttien toimintaan tai näyttävyyteen.
Lisäpalvelut

My Precious Vintage Jewellery from Gold Adam
Mannerheimintie 58 00260 Helsinki, Keski-Töölö, Uusimaa
Viimeksi muokattu: 11.8.2026 klo 10.48 ・ Ilmoituksen tunnus: 45448625