Kuvagalleria
Adidas Originals FARM Rio Tropical Track Shorts, koko 38 (M)
Myydään
5 €
Myyjä saa viestin, että haluaisit ostaa tuotteen ToriDiilinä. Voit tehdä ostotarjouksen, jos myyjä aktivoi palvelun.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: 38
Merkki: Adidas
Tyyppi: Shortsit
Materiaali: Polyesteri
Väri: Kirjava
Myydään upeat Adidas shortsit alkuperäisellä retro-kuosilla (Adidas Originals). Etsitkö täydellisiä ja erottuvia shortseja kevyeen ja rentoon liikuntaan? Myynnissä erittäin hyväkuntoiset Adidaksen shortsit, jotka kääntävät katseet!
Kyseessä on klassinen Adidas Originals -malliston retrohenkinen juoksushortsi (Track Shorts), jossa on tunnusomaiset kolme valkoista raitaa sivuilla ja halkiot lahkeissa. Shortsit on suunniteltu erityisesti rentoon vapaa-aikaan ja kevyeen kesäliikuntaan, kuten:
• Rannalle ja puistohengailuun
• Kävelylenkeille ja kevyeen ulkoiluun
• Rullaluistelu ja tanssi käyttöön (street dance)
• Kuntosali / fitness vaatteeksi
Kuosi ja suunnittelija: Trooppinen ananas. Näiden shortsien todellinen katseenvangitsija on niiden kirkkaansininen tausta ja upea ananas-kuviointi. Lähempi tarkastelu paljastaa hauskan yksityiskohdan: ananakset on muodostettu kokonaan värikkäistä ja yksityiskohtaisista kukista!
Tämä leikkisä ja trooppinen kuvio on peräisin Adidaksen ja brasilialaisen muotitalon The Farm Companyn (FARM Rio) suositusta yhteistyömallistosta. V. 2014 aloitetun yhteistyön historia juontaa juurensa haluun yhdistää Brasilian katujen väriloisto, trooppinen luonto ja iloinen elämänasenne Adidaksen klassisiin ja urheilullisiin siluetteihin. FARM Rio vaatemalliston tunnettuja käyttäjiä ovat mm.
• Selena Gomez
• Camila Cabello
• America Ferrera
• Jenna Dewan
Naisten malli, mutta sopii erinomaisesti niin teinitytöille kuin aikuisille naisille. Koko: D 38 / EU 38 / UK 12, mikä vastaa perinteistä M-kokoa. Joustavan kuminauha vyötärön ansiosta ne mukautuvat mukavasti vartaloon. Klassisen Originals-mallin kangas on tuttua, kevyesti kiiltäväpintaista trikoota (tricot), joka on valmistettu joko kokonaan tai suurimmaksi osaksi kestävästä polyesteristä. Kangas kuivuu nopeasti ja kestää hyvin kulutusta. Valmistusmaa on Indonesia.
Adidas on yksi maailman tunnetuimmista urheiluvaatevalmistajista. Merkin perusti Saksassa vuonna 1949 Adolf "Adi" Dassler (jonka veli Rudolf perusti Puman). Alun perin yritys keskittyi innovatiivisten urheilukenkien valmistukseen, ja sen ikoninen "kolmen raidan" logo syntyi alun perin vahvistamaan kenkien rakennetta. Nykyään Adidas Originals -linjasto kunnioittaa merkin rikasta urheiluhistoriaa tuomalla retromallit takaisin katumuotiin. Urheilushortsien lisäksi Adidaksen tuotevalikoimaan kuuluu mm. kengät, erilaiset paita, housut, takki, reppu ja lippis mallit, jalkapallo ja paljon muuta.
Helsingissä. Ei kuljetusmahdollisuutta, meillä ei ole käytössä pakettiauto, peräkärry tai henkilöauto. Nouto Helsingistä, tai toimitus pakettina (Posti tai Matkahuolto).
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 12.8.2026 klo 16.15 ・ Ilmoituksen tunnus: 45519784


