Kuvagalleria
(1/6)
Vanha peltinen sulaketaulu / ryhmäkeskus Sähkövaruste Oy EPM 06.06
Myydään40 €
Kunto: Uusi
Myydään hyväkuntoinen ja mekaanisesti näyttävä vanha sähkömittari vuodelta 1951. Kyseessä on saksalaisen laatukonkarin AEG Berlinin valmistama kolmivaiheinen kilowattituntimittari (Malli D08f). Tämä mustakuorinen, painava vintage-mittari on loistava sisustuselementti esimerkiksi industrial-henkiseen kotiin, autotalliin, työtilaan tai keräilijän kokoelmiin. Mittarilukema on pysähtynyt lukemaan 0401,4. Kyljessä on vielä alkuperäinen lyijysetti/sinetti paikoillaan.
Valmistaja: AEG Berlin
Valmistusvuosi: 1951
Malli: D08fJ
Jännite/Virta: 380 V / 3x15 (30) A
Kunto on ikäisekseen siisti ja kuoret ovat ehjät (katso kuvat). Laite on ollut kunnossa ainakin 24.4.1982, jolloin se on tarkistettu. Myydään ensisijaisesti historiallisena keräily- ja sisustusesineenä ilman toimintatakuuta nykysähköverkossa.
Hinta: 40 € (tai Tarjoa)
Toimitustapa: Nouto tai postitus (ostaja maksaa postikulut).
Vanhan sähköliikkeen jäämistöä. Löytyy paljon muitakin vanhoja sähkötarvikkeita ja työkaluja esim. perinnerakentajille ja käsityönharrastajille.
Pienet erät toimitetaan postitse. Ostaja maksaa toimitusmaksut. Suuret määrät kannattaa tulla hakemaan paikan päältä (sovitaan hakuaika). Kannattaa katsoa myös yrityksen muita myynnissä olevia tuotteita.
Lisäpalvelut

Sähköliike M. Liukkonen Ky
Pankalamminkatu 3 50100 Mikkeli, Mikkeli Keskus, Etelä-Savo
Viimeksi muokattu: 13.8.2026 klo 14.06 ・ Ilmoituksen tunnus: 45560411
Lisää kaupalta Sähköliike M. Liukkonen Ky
80 €
Uusi Strömberg-kaksinopeusmoottori: 0,4 kW 945 rpm/0,055 kW 460 rpm
Mikkeli, Mikkeli Keskus, Etelä-Savo
1 750 €
UUSI 37 kW MEZ- sähkömoottori, 1475 rpm + kuljetuslaatikko
Mikkeli, Mikkeli Keskus, Etelä-Savo
40 €
Vanha akkulaturi / muuntaja Autokorjaamoiden Oy Helsinki (vintage)
Mikkeli, Mikkeli Keskus, Etelä-Savo
