Kuvagalleria
Housegard CA101 -häkävaroitin
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Housegard CA101 -häkävaroitin. EN 50291-sertifioitu häkävaroitin häkäpitoisuuden tarkkailua varten. Varoitin reagoi haitallisiin häkäpitoisuuksiin ja se sopii käytettäväksi kuivissa sisätiloissa, kuten asunnoissa, asuntovaunuissa, asuntoautoissa, saunrakennuksissa jne. Pienikokoinen varoitin voidaan asentaa mukana toimitettavien ruuvien avulla suoraan seinälle, mutta sitä voidaan käyttää myös pystyasennossa. Varoittimen käyttöikä on 10 vuotta valmistuspäivästä ja varoitin ilmaisee automaattisesti, milloin se on vaihdettava uuteen.
Häkävaroitin havaitsee puu -ja kaasulämmityksessä syntyvän hajuttoman, näkymättömän ja mauttoman vaarallisen hiilimonoksidin.
Ominaisuudet:
Housegard CA101 reagoi haitallisiin häkäpitoisuuksiin. Se sopii asuntoihin, asuntovaunuihin, asuntoautoihin ja voidaan helposti ottaa mukaan matkalle.
CA101:n käyttöikä on 10 vuotta ja se antaa äänimerkin, kun varoitin on aika vaihtaa uuteen.
Sisäänrakennettu toiminto ilmoittaa paristonvaihtotarpeen.
Tekniset tiedot:
Malli: CA101
Ilmaisintyyppi: sähkökemiallinen
Virtalähde: DC 3V, (2X 1,5 AA paristot, toimitetaan myyntipaketin mukana)
Hälytysäänen voimakkuus: 85 dB/1m
Käyttölämpötila: -10 °C ~ +40 °C, 30~95%
Herkkyysasetus: 30PPM Ilman hälytystä ennen 120 min, 50PPM välillä 60 - 90 min, 100PPM välillä 10 - 40 min, 300PPM alle 3 min
Varoittimen käyttöikä on 10 vuotta valmistuspäivämäärästä
Mitat: 35 x 120 x 80 mm
Väri: valkoinen
Kuiviin sisätiloihin
Hyväksyntä: EN 50291-1:20102010+A1:2012
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 14.8.2026 klo 16.36 ・ Ilmoituksen tunnus: 45613674
