Kuvagalleria
Schott miesten XXL fits XL villamix overshirt SHCARL4 paitatakki
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 5,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Istuvuus: Pieni kokoon nähden
Koko: XXL
Erinomainen kunto, pakko arvioida käyttämättömäksi. Ehkä jopa hintalapun naru vielä roikkuu kokolapusta.
Tämä tuote mutta ei ole juuri tätä väriä linkissä tarjolla:
https://www.zalando.fi/schott-vapaa-ajan-kauluspaita-bordeaux-pf722d008-g11.html
Kokolappu XXL, käy järkeen ja leikkaus on rento ja miehekäs, absoluuttinen koko ei kuitenkaan ihan kauhean isoa ole. Kädenaukko hyvä ja tilava sekä helma hyvä, asettuu nätisti ja suorasti. Muodossa/leikkauksessa näkyy että on laatutuote.
Minulle 178cm/85kg hoikka L-mies, rinnanympärys 106cm, ranne-ranne siipiväli 159cm, ohuen paidan kanssa tämä on overshirttina stailattuna vähän iso minulle vielä, mutta on hyvin lähellä käyttökelpoista. Paidan suhteet erittäin hyvät keskimittaiseen runkoon. Varmasti käyttäytyy täysin normaalisti perus XL hepulle, mutta XXL tyypille ei enää erityisen väljästi/overshirttimäisesti istune.
Materiaalit
55% akryyli
28% polyester
14% villa
5% muut kuidut
ts. ennenvanhaan sanottaisiin että huonot materiaalit mutta tuntuma ja ilme on paidassa erittäin hyvät, henk koht uumoilen että nämä "huonot" materiaalit ovat nykyään parempi kuin aiemmin ja eivät omaa käyttöäni juuri häiritsisi vaatteessa joka ei kuitenkaan ole koskaan suoraan ihoa vasten.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 15.8.2026 klo 14.31 ・ Ilmoituksen tunnus: 45653331

