Kuvagalleria
Volvo 240 ratti
Myydään
Toimitus alkaen 4,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 3,85 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Tästä seuraavalle Volvon 200-sarjaan vuosimallista 1981 eteenpäin sopiva ohjauspyörä eli tuttavallisemmin ratti. Kyseessä on se hieman harvinaisempi ja halkaisijaltaan pienempi (36cm) vaihtoehto, joka esiintyi ohjaustehostetuissa autoissa ilmeisesti vuoteen 1988 asti. Tämän mallista ohjauspyörää käytettiin myös 240 Turbossa, tosin niissä ratin Volvo-logo oli usein korvattu Turbo -tekstillä.
Myyn ylimääräisenä, sillä itselläni tällaiset on jo käytössä. Itse suuremmasta (olikohan se nyt 40cm) vakioratista tällaiseen vaihtaneena voin sanoa että on kyllä mukavampi ajaa, tai ainakin istua kyytiin tämän pienemmän ratin alle. (Toki tähän voi vaikuttaa myös itseni koko mutta ei siitä sen enempää...) Tässä siis erinomainen ohjastusrinkula juuri sinulle, joka haluat autosi ajotuntumasta kutkuttavamman, muttet kuitenkaan halua pilata sisätilan arvokkuutta millään rumalla jonneratilla.
Löytyy myös paljon muita osia 200-sarjan Volvoihin (osa sopii kai myös 7/940), saa kysyä jos jotain tulee mieleen. Yritän tehdä ilmoituksia kyllä sitä mukaa kun saan varastoista kaiveltua esille.
Ratti hienossa kunnossa, ja Volvo-tekstikin loistaa valkoisena. Lappeenrannassa sijaitsee ja noutaa voi milloin tahansa, mutta kulkee myös postin tai Matkahuollon kautta toridiilillä tai ilman hyvin kätevästi myös kauemmas. Hinta ei ole kiveen hakattu, vaan mikäli esittämäni pyynti ei päivääsi varsinaisesti piristä, voit esittää hinnasta myös oman paremman ja kaikin puolin täydellisen näkemyksesi.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 19.9.2026 klo 13.58 ・ Ilmoituksen tunnus: 45770842