Kuvagalleria
(1/12)
Artek TW002 riippuvalaisin - Opaalilasi
Myydään250 €
Toimitus saatavilla – kysy hintaa myyjältä
Merkki: Artek
Artek TW002 -riippuvalaisin, suunnittelija Tapio Wirkkala, 1951. Klassinen suomalainen design-valaisin, jonka pelkistetty, kartiomainen muoto on ajaton lisä niin kotiin kuin toimistoon. Valkoinen opaalilasi levittää valon tasaisesti ja pehmeästi.
Myynnissä 5 kpl, kunnoltaan vaihtelevat:
1 kpl. Erinomainen kunto – ei havaittavia käytön jälkiä, kattokupu tarralla. 250€. (kuvat 1-4).
3 kpl. Hyvä kunto – pieniä jälkiä pinnassa/reunassa, ei vaikuta käyttöön tai valaisuun. Näkyy lähietäisyydeltä. Yhdessä kattokupu tarralla, yhdessä kattokupu ilman tarraa ja kolmannessa ei kattokupua. 200€ kpl. (kuvat 6-11).
1 kpl Kohtalainen kunto – yläosassa isompi kolhu/halkeama, näkyy selvästi. Ei kattokupua. 150€. (viimeinen kuva).
Lisää kuvia ja tietoja saa ottamalla yhteyttä. Tekstiviestillä numeroon 0409696026 tai sähköpostitse osoitteeseen info@tidlos.fi
Katsothan myös muut ilmoituksemme – löydät valikoimastamme mm. Artek, Fritz Hansen, Carl Hansen & Søn ja muita laadukkaita designhuonekaluja ja valaisimia.
Lisäpalvelut
Toimitettavissa
Osta verkkokaupasta

Tidlos Interiors Oy
Hietaniemenkatu 12 00100 Helsinki, Keskusta - Etu-Töölö, Uusimaa
Viimeksi muokattu: 13.10.2026 klo 12.33 ・ Ilmoituksen tunnus: 46321346

