Kuvagalleria
Isopyöräinen sähköpotkulauta GPad Joyride
Myydään
200 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Täysin toimiva, ensimmäisen omistajan käytöstä ylimääräiseksi jäänyt sähköskuutti on nyt tarjolla seuraavalle käyttäjälle. Sopii hyvin myös aikuiselle (max. 120 kg), sillä tehoa moottorissa on 500 W ja enimmäisnousukulma on 15 astetta. Leveä seisomalauta. Parhaimmillaan kaupunkiympäristössä asfaltilla.
Laudassa on 3 ajotilaa (kävelyvauhti–hölkkä–täysillä). Lauta kytketään käyntiin napista ja potkaistaan liikkeelle, jonka jälkeen nopeutta säädellään sormikaasulla. Maksiminopeus on noin 30-35 km/h.
Laudassa on nopea taittomekanismi kuljetusta ja säilytystä helpottamaan. Paino 15 kg.
Lautaan on asennettu puhkeamattomat, iskuja vaimentavat 10"-täyskumirenkaat, joten rengasrikot eivät keskeytä matkaa ja isoilla renkailla meno on mukavaa.
Akun jännite on 48 V ja kapasiteetti 624 Wh. Latausaika on 6,5 tuntia. Yhdellä latauksella pääsee valmistajan mukaan 40-50 km, mutta silloin pitäisi varmaankin kuskin olla höyhenenkevyt, akun tuliterä, ilmatäytteisten renkaiden ylipaineella, myötätuuli, loputon alamäki, alla sileää asfalttia jne.
Ajoa turvaamassa ovat LED-valot edessä ja takana, jarruvalo, sivuheijastimet, äänimerkki ja tehokas takapyörään vaikuttava levyjarru. Ajotietokoneesta saa säädettyä toiminnallisuuksia, kuten vakionopeudensäätimen yms.
Potkulaudalla on ajettu 2104 km eli se ei ole uusi. Käytönjälkiä siis on monessa paikassa ja laudan etuosasta puuttuu yksi ruuvi (näkyy kuvasta). Kaikki kuitenkin toimii. Mukana ohjekirja ja laturi.
Uutena tämän hinta oli noin 800 €, mutta nyt tämä myydään pois talven alta halvalla.
https://skootterimaailma.fi/kauppa/sahkopotkulauta-gpad-joyride-eol
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 14.9.2026 klo 19.35 ・ Ilmoituksen tunnus: 46323930