Kuvagalleria
(1/7)
Carl Gustav Hiort af Ornäs Pedro nojatuoli keltaisella sametilla
Myydään1 332 €
Kunto: Hyvä
Tavararahaksi on yksi Suomen suurimmista second hand -myymälöistä.
SKU: 1679-97803.
Carl Gustav Hiort af Ornäs design Pedro Nojatuoli, jossa on keltainen samettiverhoilu ja puujalat. Tuolissa on kolme nappia selkänojassa ja pehmustettu istuinosa. Tuolia valmistetaan yhä, tämä yksilö vintage versio, joka hyväkuntoinen myös pehmusteiltaan. Käsinojissa havaittavaissa tyypillistä pientä löysyyttä.
Tuoli edustaa 1950-luvun skandinaavista muotoilua, joka korostaa yksinkertaisuutta ja toiminnallisuutta. Carl Gustav Hiort af Ornäs oli tunnettu suomalainen suunnittelija, joka loi ajattomia huonekaluja.
Tuoli on hyvässä kunnossa ikäisekeen, normaalia kulumaa muttei näkyviä vaurioita.
Pituus/Syvyys: 60 cm
Leveys: 67 cm
Korkeus: 80 cm
Kunto: Hyvä, Vähäistä kulumaa
Väri: Keltainen, Puu
Hakusanat: 1950-luku, carl gustav hiort af ornäs, huonekalu, huonekalut, istuin, keltainen, käytetyt huonekalut, lepotuoli, nojatuoli, nojatuolit, pedro, penkki ruokatuoli, sametti, skandinaavinen muotoilu, Tuoli, tuolit
Lisäpalvelut

Tavararahaksi oy
Nimismiehenpelto 6 02770 Espoo, Espoon Keskus, Uusimaa
Viimeksi muokattu: 17.9.2026 klo 6.47 ・ Ilmoituksen tunnus: 46338361