Kuvagalleria
Oulun seudun kansallispuku
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 20 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: XL
Väri: Kirjava
Oulun seudun kansallispukua sis. Paita, hame, esiliina, liivi, tykkimyssy, avainkokka, sekä hopeinen kaulakääty.
Puku on arviolta ehkä kokoa XL ja hyvässä kunnossa. Ei mitään suuria repeämiä tai reikiä, mutta paidassa hieman pientä värjäymää, joka jää liivin alle ja samoin liivin sisäkankaassa jonkin verran värjäymää, mutta tämä ei toki näy kun puku on päällä.
Puku on ollut käytössä noin 168cm pituisella ja on kuvassa päällä pienemmällä ihmisellä. Mukaan myös hieman ylimääräisiä puvun kankaita ja joitakin kaavoja ja ohjeita.
Puvun mitat:
Paita olkapäältä helmaan 58cm, kainalosta kainaloon 63cm. Hihan pituus kainalosta hihansuuhun 55cm.
Liivin leveys kainalosta kainaloon 61cm, alempaa vyötärön kapeimmasta kohtaa 58,5 cm. Korkeus olkapäältä helmaan noin 50cm.
Hameen vyötärö 55cm, helman pituus 83cm.
Essun pituus 69cm, leveys helmasta 57cm.
Mitat otettu niin, että vaatteet ovat lattialla ja kainalosta kainaloon ja vyötärön mitat ovat käytännössä siis ns puolikkaita mittoja.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 30.8.2026 klo 16.00 ・ Ilmoituksen tunnus: 46422746