Kuvagalleria
(1/11)
Hallitunkki matala 2 t, Torin
Myydään70 €
Toimitus saatavilla – kysy hintaa myyjältä
Kunto: Uusi
- Alin nostokorkeus on ainoastaan 89 mm
- Nostokapasiteetti 2000 kg
- Kääntyvillä pyörällä varustettu hallinostin
Torin 2 tonnin jykevärakenteinen ja matalaprofiilinen hallitunkki. Lattiatunkin alin nostokorkeus on ainoastaan 89 mm, joten se mahtuu helposti matalammankin auton alle. Kääntyvien pyörien ansiosta tunkkia on helppo liikutella.
Torinin matalaprofiilinen 2 tonnin hallitunkki on erinomainen valinta autotalliin ja halliin kun tarvitaan luotettava ja helppokäyttöinen tunkki. Se sopii loistavasti auton nostoon esimerkiksi renkaanvaihdon ja pienempiin huoltotöiden ajaksi. Sen vankka teräsrakenne ja huolellinen viimeistely takaavat pitkän käyttöiän ja turvallisuuden.
Hallitunkin nostokapasiteetti on 2 tonnia, mikä riittää hyvin useimmille henkilöautoille ja kevyille pakettiautoille. Tunkin alin nostokorkeus on vain 89 mm, joten se mahtuu helposti matalammankin auton alle. Nostokorkeutta on mukavasti aina 359 mm asti!
Renkaiden ja pitkän nostokahvan ansiosta tunkkia on helppo ja vaivaton liikutella. Taaimmaiset renkaat kääntyvät, joten tunkki on erittäin ketterä liikkeissään.
Ominaisuudet:
- Nostokapasiteetti: 2 t
- Nostokorkeus: 89-359 mm
- Nostokahvan pituus: noin 800 mm
- Tunkkiin suositellaan lisättävän ainoastaan luokituksen SAE10 öljyä
- Paino: 16 kg
- TUNKKIOUTLET
Lisäpalvelut
Takuu vikojen ja puutteiden varalta
Toimitettavissa
Neuvonta
Luottokortti
Mobiilimaksu
Osta verkkokaupasta

Virtasenkauppa.fi
Hämeentie 37 24100 Salo, Salo Keskus, Varsinais-Suomi
Viimeksi muokattu: 2.11.2026 klo 17.46 ・ Ilmoituksen tunnus: 46483370