
Kuvagalleria
Hääpuku 52 sekä Tamaris kengät 37
Myydään
300 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: 52
Materiaali: Polyesteri
Väri: Valkoinen
Myydään valkoinen simppeli hääpuku kokoa 52. Ostettu Tampereen Lavemilta 2026 ja käytetty kerran elokuun häissä. Hameosuus kolminkertainen, kaksi aluskerrosta ja päällimmäisenä sifonki. Jämäkkä yläosa maltillisesti helmikirjailtu. Perhoshihat sifonkia, nämä saa myös pois jos ei halua hihoja. Muutettu ompelijalla takaosa kokonaan nyöritetyksi.
Omat mitat; ry 113cm, vy 105cm ja ly 110cm.
Nämä maksimimitat tälle puvulle. Nyörityksen ansiosta istuu myös pienemmille mitoille.
Olen 160cm pitkä ja minulla oli 8cm korot. Pukua on lyhennetty ompelijalla niin että se oli minulla miltei maahan asti. Saatavissa video jossa puku näkyy paremmin. Joitain pieniä tummentumia hameosassa mutta eivät näy kovin selvästi.
Muuten puku on siisti ja ehjä.
Myynnissä myös kengät. Tamaris merkkiset, kokoa 37. Todella hyvät jalkaan vaikka korko ok aika korkea. Väri kaunis hopeanhohtoinen valkoinen.
Hinta hääpuvulle 300€ ja kengät 30€.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 15.9.2026 klo 0.14 ・ Ilmoituksen tunnus: 46749272
